Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Bajki w „Malinowym…”

27 lipca 2022

Czy może być lepszy czas na opowiadanie najmłodszym bajek niż niedzielny, powolny z racji soboty, wieczór? A i miejsca lepszego niż urokliwy ogród, także nie ma.

„Chcecie bajki.
Chcecie bajki?
Oto bajka:
Była sobie Pchła Szachrajka.
Niesłychana rzecz po prostu,
By ktoś tak marnego wzrostu
I nędznego pchlego rodu
Mógł wyczyniać bez powodu
Takie psoty i gałgaństwa,
Jak pchła owa, proszę państwa”

To tylko początek z „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy, na zachętę. Ten i inne utwory Arcymistrza Bajkowego, jakim był bez wątpienia autor, zabrzmią 30 lipca (sobota) o g. 18.00.

Zapraszamy na kolejne wydarzenie „W Malinowym…” czyli w ogrodzie przy ul. Podzamcze 38 w Iłży. Bajki Jana Brzechwy zaprezentuje Stowarzyszenie Teatr Resursa. Wstęp wolny.

W razie niepogody, widzimy się w siedzibie PIK, przy ul. Jakubowskiego 5. Informacje o ewentualnej zmianie lokalizacji pojawiają się o godz. 16 w sobotę na naszym fb i stronie www.pik.radom.pl. A na razie odpukujemy, na odczynienie uroków, w niemalowaną, drewnianą sztachetę płotu w naszym chruśniaku: puk – puk, pik – puk, puk – pik 😝😝😝

„Malinowy…” to słynny w historii literatury i kultury, ogród w Iłży. Słynny, bo to tu 105. lat temu doszło do pierwszego spotkania Bolesława Leśmiana z Dorą Lebenthal, a ono i kolejne zaowocowało m.in. przepięknym utworem „Malinowy Chruśniak”.

Powiatowy Instytut Kultury przez całe lato przypomina to miejsce organizując „W Malinowym…” spotkania, koncerty, spektakle.

Honorowy patronat nad cyklem sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski; partnerem jest LBB PAPIER.