Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Barok w Przytyku

10 lipca „Cztery Pory Roku” zagoszczą w kościele w Przytyku. W ramach naszego cyklu zabrzmi m.in. „Lato” Vivaldiego.

Zaprezentują się muzycy na co dzień związani z różnymi zespołami, choćby z radomską orkiestrą kameralną: Marcin David Król (skrzypce), Lucjan Szaliński-Bałwas (skrzypce), Michał Zaborski (altówka), Tomasz Słowikowski (wiolonczela) i Paulina Tkaczyk-Cichoń (klawesyn). Początek o godz. 17.

Spotkanie w Przytyku będzie naszym pierwszym w lecie. Stąd podczas koncertu usłyszymy m.in. „Lato” Antonio Vivaldiego z cyklu „Cztery Pory Roku”, bo przecież coś jesteśmy winni kompozytorowi za „pożyczenie” tytułu do naszego cyklu.

„Cztery Pory Roku” – cykl koncertów – zainaugurowaliśmy w kwietniu. Zapraszamy mieszkańców powiatu na spotkania z muzyką nie codzienną, może czasami taką mniej oczywistą, ale zawsze piękną, dostarczającą wzruszeń, emocji. Miejsca naszych spotkań to kościoły, najlepsze lokacje do takich wydarzeń. Przypomnijmy, dotychczas koncerty odbyły się w: Pelagowie (gmina Kowala) – gdzie Basia Pospieszalska i Joachim Mencel zaprezentowali pieśni pasyjne. Podczas koncertów w Pionkach i Iłży postawiliśmy z kolei na śpiew a’ capella –  Schola Sancti Ioannis zaprezentowała „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego i inne utwory polskiej muzyki dawnej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim kapłanom, parafiom, które nas goszczą. Współorganizatorem cyklu „Cztery Pory Roku jest, obok PIK, Diecezjalna Komisja ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Diecezji Radomskiej i tu podziękowania dla ks. Dariusza Sałka.

Patronat honorowy sprawują: bp ordynariusz radomski Marek Solarczyk i starosta radomski Waldemar Trelka.

Zapraszamy, razem z parafią w Przytyk i jej proboszczem ks. Sławomirem Fundowiczem, 10 lipca, godz. 17 do Przytyka. Wstęp wolny.

Po koncercie, zbiórkę funduszy na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy, Ukrainie przeprowadzi Caritas Diecezji Radomskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.