Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Bez choinki…

17 grudnia 2023

BEZ CHOINKI nie ma świąt. Tak zgodnie orzekli uczestnicy powiatowego konkursu plastycznego „Moje wymarzone święta”.

W Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu powiatowego „Moje wymarzone święta”. W konkursie, który trwał od 27.11.2023 do 7.12.2023 dzieci ze szkół podstawowych w sposób plastyczny miały przedstawić, jak ich zdaniem, powinny wyglądać wymarzone święta. Na konkurs wpłynęło w sumie pięćdziesiąt prac i w każdej znalazło się miejsce dla choinki. A więc zdaniem dzieci: bez choinki nie ma świąt.

Komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Makulska (PIK), Iwona Ługowska (Starostwo Powiatowe) i Magdalena Sikorska dokonała oceny zgłoszonych prac do konkursu i wyłoniła laureatów, chociaż jak przyznało jury – łatwo nie było.

W grupie wiekowej klasy 0 – 3 pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Wójcik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Podłężnej, drugie Pola Starzyńska z tej samej szkoły, a trzecie Nikola Kruk z Zespołu Szkolno Przedszkolnego ze Sławna. Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymała Marcelina Wójcik z ZPS w Sławnie. W starszej kategorii wiekowej, klasy IV – VI, zdaniem jury, najlepszą pracę plastyczną wykonała Lena Gibała z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie, drugie miejsce zajęła Amelia Dujko z PSP w Mazowszanach, trzecie Magdalena Mital, także z PSP w Mazowszanach.

Oprócz dyplomów i okolicznościowych statuetek laureaci otrzymali również bony podarunkowe do salonu EMPiK o wartości 200 zł – pierwsze miejsce, 150 – zł drugie miejsce, 100 zł – trzecie miejsce i 50 zł – wyróżnienie.

Organizatorem konkursu „Moje wymarzone święta” był Powiat Radomski oraz Powiatowy Instytut Kultury.

Patronat honorowy sprawowali Waldemar Trelka – starosta radomski i Ewa Markowska-Bzducha – wójt Gminy Wolanów