Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Ceramika w Malinowym

15 czerwca 2024

Było lepione, wałkowane, a czasami nawet podcinane.

Nie tylko muzycznie, plastycznie, czy teatralnie. „Malinowy” jest otwarty na każdą twórczą kompozycję. Tym razem w tej wyjątkowej przestrzeni artystycznej zadomowili się miłośnicy sztuki ceramicznej. Podczas warsztatów uczestnicy poznali różne techniki lepienia i tworzenia nietuzinkowych dzieł, bo w ceramice nie chodzi przecież tylko o efekt końcowy ale o sam proces twórczy. Głównymi bohaterami oczywiście oprócz samych twórców były różne rodzaje gliny: ceramiczna i polimerowa oraz masa samoutwardzalna.

Tu trochę ukształtujemy, a tam damy wzorek i poczekamy aż wyschnie. Ale to nie koniec. Po wyschnięciu praca trafi do pieca – tłumaczył Artur Wąsowicz, który „W Malinowym” prowadził warsztaty ceramiczne.

Artur Wąsowicz, to absolwent Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej (obecnie Uniwersytet Radomski), kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalizacji: działania artystyczne. Obecnie jest asystentem na Wydziale Sztuki macierzystej uczelni, gdzie prowadzi zajęcia z rzeźby i ceramiki.

Zainteresowanie warsztatami przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Słońce już zachodziło, a uczestnicy dalej tworzyli swoje arcydzieła. Ale spokojnie. W „Malinowym” z Arturem Wąsowiczem spotkamy się jeszcze dwa razy. Ceramicznie będzie 6 lipca oraz 17 sierpnia. Zapraszamy.