Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Cudnie jest, chcemy jeszcze!!!

13 lutego 2023

CUDNIE JEST, CHCEMY JESZCZE!!!!!!!!! – tak tylko można podsumować reakcje publiczności przybyłej, w dniu 12 lutego 2023 r., na nasz koncert w Pionkach.

Najpiękniejsze utwory baroku zaprezentowali w kościele pw. św. Barbary wyśmienici muzycy: Marcin David Król (skrzypce), Lucjan Szaliński – Bałwas (skrzypce), Michał Zaborski (altówka), Piotr Gach (wiolonczela) i Paulina Tkaczyk – Cichoń (klawesyn). Oczywiście, skoro wszystko działo się w ramach naszego cyklu „Cztery Pory Roku” a wokoło zima, to nie mogło zabraknąć i „Zimy” Vivaldiego.

– Jak brzmi zimowa zawierucha, jakie odgłosy oddaje potknięcie na lodzie a wreszcie jak dźwięczą iskry z kominka w zimowy wieczór? To wszystko usłyszycie podczas koncertu „Zima” – uprzedził tłumnie zebranych Marcin David Król. I tak się stało 😀.

– Może trochę tak żartobliwie, ale należy to wyraźnie powiedzieć, że każdy kto dziś Was słyszał a powątpiewa w istnienie Pana Boga, to muzyka, którą gracie jest dowodem na istnienie Stwórcy – zwrócił się do muzyków, w trakcie koncertu ksiądz proboszcz Parafia św. Barbary w Pionkach Robert Kowalski.

– Powiatowy Instytut Kultury oferuje mieszkańcom Powiatu Radomskiego Muzykę, muzykę,ktora zwykle rozbrzmiewa tylko w wielkich salach koncertowych. Jednak wyjazd do dużych ośrodków byłyby dość kosztowny. Odpowiedzią na potrzeby mieszkańców są takie twórcze przedsięwzięcia – przypomniała radna powiatu Marzena Murawska.

Tłumy, zachwyty, bisy, ocean oklasków, wzruszenie, pytania o kolejny koncert….Wszystko to przewidzieliśmy 😀😃 (odsyłamy do wczorajszego posta).

Szykujcie się więc na kolejne zachwyty czyli wydarzenie „Czterech Pór Roku” – 19 marca, Skaryszew i Monodia Polska w koncercie wielkopostym.

Współorganizatorem cyklu jest Diecezjalna Komisja ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego.

Honorowy patronat sprawują: Bp Marek Solarczyk i Waldemar Trelka – starosta radomski.

Patronat medialny – Radio Plus Radom.

Za gościnę dziękujemy Parafia pw św. Barbary w Pionkach.