Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Cudny czwartek

17 sierpnia 2023

17 sierpnia 2023 r. – ależ to był niesamowity dzień na festiwalu „Ikony Wolności”!!! Warsztaty, wystawa, koncert i mnóstwo gości.

Warsztaty pisania ikon na tyle wciągnęły uczestników, że po wczorajszym, pierwszym dniu nie mogli się doczekać kolejnego. Przybiegli malować prawie dwie godziny wcześniej niż pierwotnie ustaliliśmy 😀. Ale dzięki temu niesamowitemu zapałowi oraz wskazówkom prowadzących: Aleksandry Pabich i Agnieszki Nogi, udało się skończyć prace i pokazać je na wieczornej wystawie „Spotkania z Ikoną”. Ponad 70 różnorodnych Ikon na ekspozycji to dzieła radomskiej grupy ikonopisów.

Jeszcze nie opadły emocje po wernisażu, a już oczarował nas muzyką cerkiewną żeński zespół „Armonia”. Słońce już zachodziło, a publiczność prosiła o bis, potem jeszcze jeden i kolejny…

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten dzień z nami i przyczynili się do tego, że wszystko tak świetnie „zagrało”!

18 sierpnia o godz. 17 jesteśmy w Pelagowie – Trablicach. Najpierw Msza św. w 47. rocznicę śmierci ks.Romana Kotlarza, a potem koncert „Bóg – Honor – Ojczyna” Chór Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.

Przy Izbie Pamięci ks. Kotlarza w Pelagowie, w „Galerii na Płocie” zapraszamy do obejrzenia przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej wystaw o ks. Franciszku Blachnickim i ojcu Maksymilianie Kolbe.

Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.