Ułatwienia dostępu

Skip to main content

CZTERY PORY ROKU – IŁŻA

[et_pb_section admin_label=”section”] [et_pb_row admin_label=”row”] [et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

Piękny, zabytkowy kościółek pod wezwaniem Św. Ducha w Iłży otwiera swoje podwoje tylko raz do roku, w dniu gdy Kościół obchodzi święto Zesłania Ducha Świętego. W tym roku przypada ono 5 czerwca. Z tej okazji zapraszamy do tej świątyni na koncert. To jedyna taka szansa, zwiedzić kościółek i zanurzyć się w dźwięki dawnej muzyki.

Wystąpi Schola Sancti Ioannis – kwintet wokalny założony w 2011 r. radomskim kościele pod wezwaniem św. Jana. Grupa wykonuje głównie polską muzykę dawną – od średniowiecza przez renesans do baroku. W szczególności sięga do dziedzictwa regionu sandomiersko-radomskiego; stąd w repertuarze Mikołaj z Radomia oraz duet Mikołaj Gomółka, Jan Kochanowski. Zespół występował m.in. na Festiwalu Muzyki Dawnej imienia Mikołaja z Radomia.

Podczas naszego koncertu 5 czerwca zabrzmi: „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz utwory: Mikołaja z Radomia; Mikołaj Gomółki, Wacława z Szamotuł.

5 czerwca, godz. 16 , Iłża, kościół pod wezwaniem Św. Ducha. , otwartego tylko raz do roku, właśnie w dniu, gdy Kościół świętuje Zesłanie Ducha Świętego – kolejna odsłona naszego cyklu „Cztery pory roku”. W jego ramach zapraszamy do kościołów Powiatu Radomskiego, gdzie prezentujemy utwory muzyki kościelnej i klasycznej.

Współorganizatorzy koncertu to: Komisja ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Diecezji Radomskiej, parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Honorowy patronat nad cyklem „Cztery pory roku” sprawują: Bp Marek Solarczyk i Waldemar Trelka – starosta radomski.

Po koncercie Caritas Diecezji Radomskiej będzie prowadził zbiórkę na rzecz Ukrainy.

[/et_pb_text][/et_pb_column] [/et_pb_row] [/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.