Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Cztery Pory Roku - Pionki

„Cztery Pory Roku” – Pionki

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_row _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_text _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”]

Pięknie wybrzmiały dźwięki dawnej muzyki w Pionkach, w kościele pod wezwaniem św. Barbary. Schola Sancti Ioannis zaprezentowała się na kolejnym kolejnym naszym koncercie z cyklu „Cztery Pory Roku”.

Grupę, która powstała w 2011 r. przy radomskim kościele farnym, tworzą obecnie: Dorota Mąkosa (sopran, prowadzenie), Anna Kraska (sopran), Agnieszka Dąbrowska (alt), Mateusz Mąkosa (tenor) i Łukasz Zaborowski (bas). W ich wykonaniu usłyszeliśmy „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz inne utwory polskiej muzyki dawnej. I tak jak tydzień temu w Iłży, tak i w Pionkach, spodobały się publiczności.

Za pomoc w organizacji dzisiejszego koncertu dziękujemy Parafia pw św. Barbary w Pionkach oraz jej proboszczowi ks. Robertowi Kowalskiemu. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a szczególnie Waldemar Trelka – starosta radomski, który wraz Bp Marek Solarczyk sprawuje honorowy patronat nad „Czterema Porami Roku”.

Widzimy się za miesiąc, w Przytyku. Zanurzymy się już wtedy w kolejną z naszych tytułowych pór roku, co da się odczuć i podczas wydarzenia 🙂. Planujemy bowiem zaprezentować m.in. „Lato” Vivaldiego… Zapraszamy razem z Diecezjalną Komisją ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej, współorganizatorem tych wydarzeń.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.17.4″ _module_preset=”default” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_column _builder_version=”4.17.4″ _module_preset=”default” type=”4_4″ theme_builder_area=”post_content”][dsm_masonry_gallery _builder_version=”4.17.4″ _module_preset=”default” theme_builder_area=”post_content” gallery_ids=”3104,3105,3106,3107,3108,3109,3110,3111″ use_lightbox=”on” use_horizontal_order=”off” use_zoom_on_hover=”on” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/dsm_masonry_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.