Pięknie wybrzmiały dźwięki dawnej muzyki w Pionkach, w kościele pod wezwaniem św. Barbary. Schola Sancti Ioannis zaprezentowała się na kolejnym kolejnym naszym koncercie z cyklu „Cztery Pory Roku”.

Grupę, która powstała w 2011 r. przy radomskim kościele farnym, tworzą obecnie: Dorota Mąkosa (sopran, prowadzenie), Anna Kraska (sopran), Agnieszka Dąbrowska (alt), Mateusz Mąkosa (tenor) i Łukasz Zaborowski (bas). W ich wykonaniu usłyszeliśmy „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz inne utwory polskiej muzyki dawnej. I tak jak tydzień temu w Iłży, tak i w Pionkach, spodobały się publiczności.

Za pomoc w organizacji dzisiejszego koncertu dziękujemy Parafia pw św. Barbary w Pionkach oraz jej proboszczowi ks. Robertowi Kowalskiemu. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a szczególnie Waldemar Trelka – starosta radomski, który wraz Bp Marek Solarczyk sprawuje honorowy patronat nad „Czterema Porami Roku”.

Widzimy się za miesiąc, w Przytyku. Zanurzymy się już wtedy w kolejną z naszych tytułowych pór roku, co da się odczuć i podczas wydarzenia 🙂. Planujemy bowiem zaprezentować m.in. „Lato” Vivaldiego… Zapraszamy razem z Diecezjalną Komisją ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej, współorganizatorem tych wydarzeń.

W Malinowym deszcz...
Skip to content