Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Cztery Pory Roku w Skaryszewie

Cztery Pory Roku w Skaryszewie

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

Basia Pospieszalska i Michał Bąk zaprezentowali piękne, polskie tradycyjne pieśni maryjne w koncercie zatytułowanym „Piękna jak lilija”.

Nasz wędrowny cykl muzyczny „Cztery Pory Roku” zawitał właśnie do Skaryszewa. I co tu kryć, zasłuchaliśmy się i rozpłynęliśmy w pięknie utworów maryjnych. Ascetyczne opracowania duetu pozwalały, bardziej skupić się na słowach, dostrzec ich przesłanie, a także kontemplować dźwięki. Do śpiewania niektoruch utworów, pod dowództwem Basi, przyłaczylismy sie i my i publiczność. Innym tylko przysłuchiwalismy się w skupieniu, bo wstyd przyznać, ale choć liczą setki lat, słyszeliśmy je po raz pierwszy. Okazuje sie, że bogactwo pieśni maryjnych jest przeogromne!

Dziękujemy za ten wyjątkowy koncert muzykom, dziękujemy publiczności za przybycie. Za pomoc w przygotowaniu wydarzenia, nisko kłaniamy się Parafia św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie i księdzu proboszczowi Dariuszowi Skrokowi.

Współorganizatorem cyklu „Cztery Pory Roku” jest obok PIK Diecezjalna Komisja ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego. Honorowy patronat nad projektem sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski. Kolejne spotkanie już niebawem – 4 grudnia widzimy się świątyni w Jastrzębi na koncercie pieśni adwentowych.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.18.1″ _module_preset=”default”][et_pb_column _builder_version=”4.18.1″ _module_preset=”default” type=”4_4″][dsm_masonry_gallery _builder_version=”4.18.1″ _module_preset=”default” gallery_ids=”232532,232531,232530,232529,232528,232527,232526,232525,232524,232523″ use_lightbox=”on” use_zoom_on_hover=”on” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/dsm_masonry_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.