Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Czytnik Tour – po bibliotekach

11 marca 2024

Jako pierwsza elektroniczny czytnik otrzymała biblioteka w Iłży, a już godzinę później byliśmy w Wierzbicy.

Jeszcze w ubiegłym roku Powiatowy Instytut Kultury zakupił kilkanaście elektronicznych czytników inkBOOK Calypso, aby przekazać je bibliotekom publicznym na terenie Powiat Radomski. Na razie jest to program pilotażowy, a książnice otrzymują czytniki na rok, na zasadzie wypożyczenia. Jak elektroniczna idea czytelnictwa zadomowi się wśród odbiorców i bibliotek, to czytniki staną się ich własnością.

Na początek naszego elektronicznego tour po bibliotekach odwiedziliśmy Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży.

Idea elektronicznego papieru staje się coraz bardziej popularna. Niektórzy ze względu na czasami znaczne odległości, czy ciężar książek mają problemy w tradycyjnym korzystaniu z biblioteki. Dlatego zainaugurowaliśmy projekt e-czytelnictwa. Czytnik pozwala na pobranie niemalże dowolnej liczby książek. Nie zajmuje dużo miejsca, jest lekki i bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu – mówił podczas przekazania czytnika wicestarosta Krzysztof Kozera.

Już godzinę później odwiedziliśmy kolejną bibliotekę. Byliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzbicy. Tam również nowa forma czytelnictwa spotkała się z pełnym zrozumieniem. Niemalże od razu czytnik trafił do jednej z Pań, która bardzo sobie chwali taki sposób poznawania nowych lektur.

A już jutro, tj. we wtorek będziemy w Kowali, Skaryszewie i ponownie w Wierzbicy ale tym razem w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.