Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Do Iłży i Przytyka

30 kwietnia 2024

2 maja zapraszamy do PIK a 3 Maja do Przytyka, gdzie będzie smacznie, muzycznie i historycznie.

1 maja PIK – nieczynny, ale 2 maja pracujemy i zapraszamy do zwiedzania, aż do godz. 18, wyśmienitej wystawy malarstwa prof. Stanisława Baja „Matka”. Na wystawę zapraszamy także 4 i 5 (sobota- niedziela) maja w godz. 15 – 18. Wstęp wolny.

3 Maja PIK nieczynny, jesteśmy bowiem w Przytyku na organizowanym (Miasto i Gmina Przytyk, Centrum Kultury i Biblioteka w Przytyku, Lgd Razem Dla Radomki, parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Przytyku, PSP im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku) tu od lat ”Kochanowski: Przystanek – Wesele”. O godz. 11 ruszy korowód, przypominający że to właśnie tu doszło do zaślubin słynnego poety Jana Kochanowskiego i Doroty Podlodowskiej.

O godz. 15 na terenie pobliskiego centrum rolnego w Słowikowie – wesele. A jak wesele, to jadło i muzyka 😊. Kapele będą rywalizować m.in. o nagrodę Waldemar Trelka – starosta radomski i PIK. Odbędzie się też druga odsłona konkursu kulinarnego „Smaki Powiatu” Powiat Radomski. W lutym rywalizowały koła gospodyń z terenu gmin: Iłża, Wierzbica i Kowala. Najbardziej zasmakowały wtedy specjały: Ludwinianek (I miejsce), Zalesianek (II) i Błazinianek (III). W Słowikowie zmierzą się Koła Gospodyń Wiejskich z gmin: Zakrzew, Wolanów, Jedlińsk i Przytyk.