Trwa ofensywa plenerowych biblioteczek w Powiat Radomski.

24 maja 2023 r. etażerka wylądowała w Jedlińsku.

Głodni nowości książkowych Czytelnicy zaczęli się gromadzić w centrum Jedlińska, przy ul. Wareckiej, jeszcze przed otwarciem. Lokalizację wybrała Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlińsku. PIK i Powiat fundują bowiem etazerki, wyposażają w książki na start, miejsce pod mobilne wypożyczalnie wybierają lokalne biblioteki i potem dbają by nie zabrakło lektur, gminy – użyczają terenu. Tak oto działamy wspólnie dla dobra Czytelników 😀

Paczkę z książkami na start dla etażerki w Jedlińsku rozpakowali wicestarosta radomski Krzysztof Kozera, radna Powiatu Radomskiego Teodozja Bień. W otwarciu etażerki uczestniczył też Andrzej Pawluczyk, sekretarz gminy Jedlińsk.

Oczywiście nie zabrakło dyrektorki biblioteki w Jedlińsku Bożeny Starzyńskiej. A na jej wezwanie grupy Czytelników. Ci, na dodatek, przynieśli już ze własne książki na wymianę. Bo tak działa etażerka – pożyczamy z niej znajdujące się na półkach pozycje, przynosimy już przeczytane.

Po uroczystym powitaniu etażerki w Jedlińsku, Czytelnicy przeszli do siedziby biblioteki i tam, przy ciasteczku i kawie, nastąpił ciąg dalszy rozmów o książkach.

W Malinowym deszcz...
Skip to content