I to nie tylko przez pogodę, ale atmosferę – morze oklasków i bisy, a potem zaproszenia ma kolejny rok. Tak zakończyliśmy festiwal „Ikony Wolności” w Ogród z historią – Nadrzeczna 64, w Jedlni – Letnisku, a zarazem sezon w tej lokalizacji.

– Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, za pomoc, wsparcie, którego ja i inni Ukraińcy od początku wojny, przez te wszystkie miesiące, doświadczamy. Dziękuję, że rozumiecie tak samo jak i my, że wolność jest najważniejsza, że warto o nią walczyć – mówiła Marija Tabachuk z Łucka. Artystka od początku wojny przebywa w Polsce, w Radomiu.

Dziś w koncercie „Hej Sokoły” dedykowanemu walczącej Ukrainie wystąpiła razem z muzykami z Powiat Radomski: Małgorzata Pogoda, Tomasz Grabski, Franciszek Siwy, Daniel Orlikowski, Karol Domański, Michał Pogoda.

Wyśpiewali, przy wydatnym wsparciu publiczności, polskie, ukraińskie i nasze wspólne polsko – ukraińskie melodie. Oklaskom i bisom nie było końca. Od razu też ustaliśmy, że musimy z koncertami, wydarzeniami wrócić do „Ogrodu z Historią”, za rok 😀😃🙂.

Patronat honorowy nad wydarzeniami w „Ogrodzie z Historią” sprawował Waldemar Trelka – starosta radomski. Dziś reprezentował go sekretarz Powiatu Radomskiego Rafał Czajkowski. Razem z nami i gośćmi ogrodu dziękował właścicielom miejsca: Grażynie Chrzanowskiej, Jerzy Chrzanowski i Filip Chrzanowski za gościnę. Bez Was by się nie udało.

W Malinowym deszcz...
Skip to content