Ułatwienia dostępu

Skip to main content
gospel rain

Gospel Rain i Emmanuel…

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

Gospel Rain to gwiazda tegorocznego, jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. 29 grudnia o godz. 17 w Wyższym Seminarium Duchowym w Radomiu grupa zaprezentuje program „Emmanuel. Pieśni o Narodzeniu”.

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. Od wielu lat Gospel Rain jest wizytówką Lublina i Lubelszczyzny, uczestnikiem najbardziej istotnych wydarzeń muzycznych i festiwali m.in. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, telewizyjnych koncertów kolęd na Jasnej Górze, koncertu z okazji 40-lecia powstania Solidarności w Stoczni Gdańskiej czy koncertu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski w NOSPR w Katowicach.

Zespół jest jednym z najstarszych tego typu w kraju. Właśnie świętuje 30-lecie istnienia. Założycielem i liderem grupy jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, znany animator polskiego środowiska muzyki gospel.

Na gości finału naszego XX „Staropolskiego Kolędowania” czeka wyjątkowe widowisko. Koncert wypełnią dobrze znane polskie kolędy i pastorałki w aranżacjach łączących piękną, polską tradycję z nowymi trendami muzycznymi. Niezwykle oryginalnym pomysłem jest połączenie dobrze znanych i wyśpiewywanych tekstów kolęd z frazami – cytatami Biblijnymi, wyjaśniającymi tajemnicę Narodzenia, spełnienia obietnicy nadejścia Emmanuela.

W styczniu 2022 ukaże się dwupłytowy album projektu a goście naszego festiwalu, poznają go już 29 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przy ul. Młyńskiej 23/25.

Organizatorami festiwalu są: Powiatowy Instytut Kultury i kuria diecezji radomskiej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: JE ks. bp Marek Solarczyk i starosta radomski Waldemar Trelka.

Niezawodni Partnerzy „Staropolskiego Kolędowania” to: Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. i Zakłady Automatyki Kombud S.A. Dziękujemy!!!

Przypominamy, że podczas finału konieczne jest przestrzeganie reżimu sanitarnego. Prosimy o zabranie maseczek, zachowanie dystansu, korzystanie z płynów do dezynfekcji rąk, dzielnie się z Organizatorami informacją o posiadaniu certyfikatu szczepień na covid, albo dokumentu potwierdzającego przebycie choroby w ostatnim czasie. Wszystko po to, by finał festiwalu przebiegał nie tylko w wyśmienitej atmosferze, ale i zdrowo

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.14.4″ _module_preset=”default” border_width_bottom=”1px” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.14.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_text _builder_version=”4.14.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”]

Partnerzy PIK

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row column_structure=”1_2,1_2″ _builder_version=”4.14.4″ _module_preset=”default” global_module=”2130″ saved_tabs=”all” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”1_2″ _builder_version=”4.14.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_image src=”https://www.pik.radom.pl/wp-content/uploads/2021/12/logo-enea-biale.jpg” alt=”Enea” title_text=”logo enea biale” _builder_version=”4.14.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” url=”http://www.enea.pl/pl/enea-wytwarzanie” url_new_window=”on” sticky_enabled=”0″][/et_pb_image][et_pb_text _builder_version=”4.14.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”]

Enea Wytwarzanie to główny partner finału XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Firma wspiera festiwal od lat.

Zarządzana przez Eneę Wytwarzanie elektrownia w Świerżach Górnych koło Kozienic jest największym w Polsce producentem energii z węgla kamiennego. Elektrownia posiada 10 wysokosprawnych bloków energetycznych o łącznej mocy osiągalnej 2941 MW. W grudniu 2017 r. przekazano do eksploatacji blok nr 11 o mocy 1075 MW. Nowa jednostka zwiększyła moce wytwórcze Grupy Enea do 6,2 GW. 13 proc. produkowanej w Polsce energii pochodzi z Elektrowni Kozienice, drugiej co do wielkości elektrowni w kraju. Działalność Enei Wytwarzanie obejmuje również pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł oraz energetykę cieplną.

> Wspomagamy liczne inicjatywy z zakresu kultury czy sportu, zarówno na poziomie lokalnym jak i te o szerszym zasięgu. Festiwal „Staropolskie Kolędowanie” wspieramy od lat. To nie tylko wydarzenie kulturalne, „Staropolskie Kolędowanie” to także spotkanie z polską historią i tradycją – mówi Piotr Kutkowski, rzecznik prasowy Enea Wytwarzanie.

Dziękujemy Firmie Enea Wytwarzanie za pomoc przy organizacji jubileuszowego, XX festiwalu. Bez WAS by się to nie udało! Razem, zapraszamy 29 grudnia na finał wydarzenia do Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Młyńskiej 23/25 w Radomiu. Przesłuchania finalistów – od godz. 10, koncert laureatów i Gospel Rain – godz. 17.

[/et_pb_text][et_pb_image src=”https://www.pik.radom.pl/wp-content/uploads/2021/12/ENEA-FOTO.jpg” alt=”enea” title_text=”ENEA FOTO” _builder_version=”4.14.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/et_pb_image][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″ _builder_version=”4.14.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_image src=”https://www.pik.radom.pl/wp-content/uploads/2021/12/kombud-scaled.jpg” alt=”Kombud” title_text=”kombud” url=”https://www.kombud.com.pl/” url_new_window=”on” _builder_version=”4.14.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/et_pb_image][et_pb_text _builder_version=”4.14.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”]

KOMBUD S.A. – prosta droga do finału

Zakłady Automatyki Kombud S.A. to jedna z największych i najprężniej rozwijających się firm branży kolejowej i do tego z 30- letnim już doświadczeniem.

Zakłady ukierunkowane są na zaspokojenie potrzeb sektora kolejowego, oferując wyroby i systemy sterowania ruchem oparte o innowacyjne rozwiązania tworzone przez zespół polskich inżynierów. Do głównych obszarów działalności Spółki należy produkcja systemów i urządzeń, usługi budowlano-montażowe, projektowanie, serwis i utrzymanie, badania i rozwój.

Przez 30 lat działalności Kombud S.A. zrealizował około 2000 instalacji systemów sterowania ruchem kolejowym, w tym ponad 90 komputerowych systemów stacyjnych, systemy zabezpieczenia ruchu oraz urządzenia przytorowe i zasilania. Większość tych prac prowadzona była na infrastrukturze zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Instalacje firmy spotkać można [m.in](http://m.in). na Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK), czyli linii łączącej Warszawę z Trójmiastem oraz stacjach warszawskiego i gdańskiego węzła kolejowego. Z infrastruktury modernizowanej z udziałem Kombud od 2014 r. korzystają też pociągi poruszające się z prędkością do 200 km/h.

Konsekwentna realizacja założeń strategicznych połączona z efektywną polityką inwestycyjną przyczyniają się do dynamicznego rozwoju Spółki potwierdzonego stale rosnącym udziałem w rynku automatyki kolejowej

Kombud S.A. od lat wspiera także liczne inicjatywy kulturalne i sportowe, w tym i Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”.

Jak będzie na finale festiwalu 29 grudnia w Wyższym Seminarium Duchowym, na który zapraszamy razem z Kombud S.A., okaże się już wkrótce. Za to już teraz, w oczekiwaniu, na wielkie kolędowanaie, zapraszamy na fb KOMBUD .S.A. Tam coś specjalnego dla wszystkich pasjonatów kolei!. Symulator LCS to edukacyjna aplikacja mobilna, w której wcielić się można w dyżurnego ruchu i sterować ruchem kolejowym na kilku poziomach trudności.

https://www.facebook.com/zakombud

 

[/et_pb_text][et_pb_image src=”https://www.pik.radom.pl/wp-content/uploads/2021/12/kombud1.jpg” alt=”kombud” title_text=”kombud1″ _builder_version=”4.14.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.