Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Gózd, Jedlnia i Jedlnia-Letnisko

13 marca 2024

To kolejne miejsca na mapie powiatu, do których dotarł nasz czytnik e-booków.

To już standard. Przyjeżdżamy do gminnej biblioteki, przekazujemy czytnik a ten od razu znajduje się rękach osoby, która zainteresowana jest elektronicznym dostępem do książek. Nie inaczej było i tym razem. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Goździe nim dopełniliśmy oficjalnych formalności czytnik już znalazł się w rękach zwolennika elektronicznego czytania.

Dziś czytnik staje się codziennością. Szczególnie ważne jest, aby dotarł do osób starszych, które mają problem z dotarciem do biblioteki. Dzięki czytnikowi e-booków mają dostęp do tysięcy książek bez wychodzenia z domu – mówiła w Goździe, Ewa Tkaczyk z zarządu Powiat Radomski. Podkreśliła również, że powiat wspiera takie działania, jeśli zaś inicjatywa Powiatowego Instytutu Kultury zostanie pozytywnie przyjęta przez Czytelników, to niewykluczone, że powiat przeznaczy środki finansowe na zakup następnych takich urządzeń.

Kolejnym etapem naszej czytelniczo – elektronicznej podróży była Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni w Gminie Pionki.

Czytnik to w sumie nic innego jak elektroniczny atrament. Przede wszystkim umożliwia w nowoczesny, zgodny z najnowocześniejszymi standardami nieograniczony dostęp do książek – mówił z kolei w Jedlni Piotr Krakowiak – Radny Gminy Pionki.

Ostatnim naszym przystankiem była dziś Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni-Letnisku. Tam jak poinformowała nas dyrektor biblioteki Izabela Rusinek, czytnik został już sprawdzony i przetestowany. Nie ma więc się czego obawiać – działa zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Wkrótce trafi do rąk Czytelników, a jak zapewniła dyrektor biblioteki już ustawiła się kolejka chętnych.

W czwartek widzimy się w Jedlińsku i Jastrzębi.