Aż dwa koncerty podczas naszego festiwalu „Ikony Wolności” zagra grupa Lustro. 15 sierpnia zapraszamy do Jedlni – Letnisko, 18 sierpnia do Pelagowa. Zabrzmi też muzyka poważna

Początki radomskiej formacji „Lustro” sięgają 2003 r. Z czasem, zespół zaczął koncertować w całej Polsce, występował także w studio radiowej „Trójki” i nagrywał płyty. Kilka lat temu „Lustro” zaangażowało się we współpracę z grupami rekonstrukcji historycznej, co zaowocowało krążkiem „Gloria Victis”.

Znalazły się na niej znane nam wszystkim doskonale piosenki żołnierskie i partyzanckie, w zaskakujących, nowych aranżacjach. W wykonaniu „Lustra” utwory takie jak np. „Warszawskie dzieci”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę” czy „Serce w plecaku” brzmią jak by najlepsze współczesne przeboje, a jednocześnie nic nie tracą ze swoje przesłania. Dzięki temu koncert „Gloria Victis” staje się swoistą, muzyczną lekcją patriotyzmu, przybliża na do czasów, gdy Polacy zmuszeni byli z bronią w ręku walczyć o wolną Ojczyznę. Płyta prezentowana była m.in. w TVP, a muzycy wystąpili na żywo w popularnym programie „Pytanie na śniadanie”.

Na zdjęciach – „Lustro” podczas nagrywania klipu do swoich piosenek z płyty „Gloria Victis”.

15 sierpnia o godz. 19 – koncert przy kościele w Jedlni-Letnisku; 18 sierpnia o godz. 17 „Gloria Victis” wybrzmi w kościele p.w. MB Częstochowskiej w Pelagowie – Trablicach. 

15 sierpnia o godz. 10 także muzyczny akcent festiwalu czyli koncert „Bóg – Honor – Ojczyzna” w wykonaniu artystów polskich scen operowych i filharmonicznych (kościół p.w. MB Częstochowskiej).

Koncerty to tylko jedna z propozycji „Ikon Wolności”, szczegółowy program na plakacie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny

W Malinowym deszcz...
Skip to content