Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Jarmark Bożonarodzeniowy – 2023

30 listopada 2023

JARMARK BOŻONARODZENIOWY – już w niedzielę, 10.12.2023 w Sławnie w gminie Wolanów odbędzie się Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy. Startujemy o 13.00 i bawimy się do późnych godzin wieczornych.

To już II Jarmark Bożonarodzeniowy, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Radomiu. Tym razem spotykamy się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sławnie w gminie Wolanów. Świątecznych atrakcji na pewno nie zabraknie. Od 13.00 będą już otwarte stoiska świąteczne lokalnych wytwórców, rzemieślników i kół gospodyń wiejskich. Zapewne każdy wypatrzy coś dla siebie. Równolegle na scenie zaprezentują się artyści z kapel i zespołów ludowych. Oczywiście wszystko będzie grane na świąteczną nutę. Trochę później  nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz na najładniejszą bombkę. Około piętnastej na ludowo, świątecznie a przede wszystkim niezwykle dynamicznie zaprezentuje się zespół „Wolanianki”. Z licznych atrakcji nie zabraknie również Wioski Świętego Mikołaja z żywymi reniferami.

Gdy słońce schowa się za horyzont rozpocznie się spotkanie opłatkowe z udziałem bp Marka Solarczyka i starosty radomskiego Waldemara Trelki – „Żeby Wam się darzyło na szczęście, na zdrowie…” .

Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie kapela góralska „Ciupaga” w skład, której wchodzi aż dziesięciu artystów. I popłyną dla wszystkich świąteczne i góralskie nutki dla wszystkich, bo przecież widzimy się na II Jarmarku.

Współorganizatorem II Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Powiatowy Instytut Kultury oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie a partnerem Lasy Państwowe.