Pośnieżyło i od razu zrobiło się tak jakoś… przedświątecznie 😃. My zaś ruszyliśmy do Bielichy (gmina Zakrzew), gdzie już niebawem I Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy.

11 grudnia (niedziela) w Bielisze, tuż za granicami Radomia, koło kościoła i szkoły podstawowej, od godz. 13 do wieczora – jarmark. Moze na razie i zionie tu pustką, ale zapewniamy – już wkrótce zagości, nawet nie morze, ale ocean atrakcji!

Będą smaczne, tradycyjne potrawy i napitki, stragany z niecodziennymi prezentami, wspólne tworzenie tradycyjnych ozdób i ubieranie choinek, wiele muzyki i innych świąteczności… Oczywiście nie zabraknie św. Mikołaja, który na dodatek przybędzie do nas w saniach zaprzężonych w renifery. Z pewnych źródeł wiemy, że już ruszył z bieguna północnego i mknie do nas. Czy renifery mnie słyszą???? 😜. Powtarzamy: „mknąć, a hyżo”!!!:

O jadło zadbają m.in. koła gospodyń wiejskich z terenu Powiat Radomski, o choinki Lasy Państwowe, o moc muzyki – m.in. kapela góralska Ciupaga i Wolanianki oraz inne regionalne zespoły. Tu i ówdzie (np. w Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie) ruszyła już półhurtowa produkcja ozdób.

Co, kto i jak uświetni jeszcze nas jarmark, będziemy informować w kolejnych dniach, gdy tylko uda nam się oderwać od malowania bombek, wyrobu łańcuchów i anielskich skrzydeł, czy prób śpiewania kolęd…

Organizatorzy jarmarku to: PIK, Powiat Radomski, Gmina Zakrzew, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie. Wspierają nas: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Teresy Grodzińskiej w Bielisze, Parafia Matki Bożej Różańcowej w Bielisze i Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie oraz Enea – Nowa Energia i Lasy Państwowe.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli : Waldemar Trelka – starosta radomski i Leszek Margas, wójt Gmina Zakrzew.

Jarmark
Jarmark
W Malinowym deszcz...
Skip to content