Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Jedlińsk - okładka albumu

Jedlińsk w fotografii

Pierwszy album o gminie Jedlińsk ukazał się w 2010 r. Wydawcą była Grupa Wydawnicza „Lucky” przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jedlińsku. Położona w centrum Polski w województwie mazowieckim gmina Jedlińsk jest atrakcyjną pod względem przyrodniczym, kulturowym i historycznym. Dzisiejszy Jedlińsk słynny jest z widowiska historyczno- obyczajowego „Ścięcie śmierci”. Jest to jedyny tego typu spektakl w Europie. Na terenie gminy Jedlińsk znajduje się wiele miejscowości, które mają bogatą historię i tradycję.

Zapraszamy do odwiedzenia gminy Jedlińsk, nie tylko dlatego, że jest piękna o każdej porze roku. Gmina Jedlińsk – mała ojczyzna jest miejscem urodzenia i pochodzenia wielu sławnych ludzi. Pochodzą stąd: Karol Saryusz Skórkowski – biskup krakowski, Józef Załuski – biskup kijowski, Andrzej Załuski – biskup i mecenas kultury, Sługa Boży Piotr Gołębiowski, Witold Gombrowicz – pisarz, płk Dionizy Czachowski, Małgorzata Foremniak – aktorka, Marek Modzelewski – dramatopisarz i scenarzysta.

Naszą wędrówkę po ziemi jedlińskiej możemy wzbogacić oglądając piękne zdjęcia albumu „Jedlińsk i okolice”w fotografii Piotra Skrzypczaka. Wydawnictwo jest dostępne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlińsku i w bibliotece PIK. Polecamy i zachęcamy!

Bożena Starzyńska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlińsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.