Jeśli przetrwać coraz bardziej ciemniejący i poszarzały listopad, to tylko z dobra muzyką. A jedynie taką serwujemy w naszym cyklu „Cztery Pory Roku”.

Utwory Telemanna, Pachelbela, Bacha i Vivaldiego, na czele z „Jesienią” tego ostatniego zabrzmiały dziś wieczorem w kościele w Zakrzewie. Zagrali je wyśmienici muzycy klasyczni, na co dzień związani z orkiestrami i filharmoniami w całej Polsce. Gorąco oklaskiwaliśmy: Marcina Davida Króla (skrzypce), Lucjana Szalińskiego – Bałwasa (skrzypce), Pawła Czarny (altówka), Julianę Vinci (wiolonczela) i Mirosława Feldgebela (klawesyn).

Muzyka zwyciężyła! Wieczór się rozpromienił i rozświetlił…. Dziękujemy. Teraz, byle do wiosny. A, nie, mamy jeszcze „Zimę” Vivaldiego, patrona naszego cyklu i już wiemy, że zagramy ją 12 lutego 2023 😀.

– Wspaniały koncert, kolejne świetne wydarzenie przygtowane przez Powiatowy Instytut Kultury w Zakrzewie. Zapraszamy częściej. Kiedy niedawno powstał Instytut, niektórzy krytykowali ten pomysł. Teraz widać jasno, że była to dobra decyzja. Dziękujemy Instytutowi i panu staroście za szerzenie kultury, za to że nie musimy jeździć do dużych miast, że to kultura przybywa do nas – mówił po koncercie Leszek Margas, wójt Zakrzewa.

Współorganizatorem wydarzeń „Cztery Pory Roku” jest obok PIK, Diecezjalna Komisja ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej.

Honorowy patronat nad cyklem sprawują: Bp Marek Solarczyk i Waldemar Trelka – starosta radomski.

Za gościnę dziękujemy Parafia św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie i ks. proboszczowi Ireneuszowi Koseckiemu, za pomoc Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie na czele z dyrektorką Zofią Maj.

W Malinowym deszcz...
Skip to content