Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Już za kilka dni

14 listopada 2023

Już za kilka dni, blisko coraz bliżej wielkimi krokami zbliża się III charytatywny konkurs wiedzy o powiecie radomskim „Co Wy wiecie o powiecie”.

21. 11. (wtorek) odbędzie się III Charytatywny Konkurs „Co Wy wiecie o powiecie”. Trzyosobowe drużyny reprezentujące poszczególne gminy powiatu będą odpowiadać na pytania dotyczące historii, gospodarki, życia codziennego naszego regionu. Planujemy trzy rundy pytań, od łatwych, po coraz trudniejsze… Możemy zdradzić rąbka tajemnicy, w tym roku tak łatwo nie będzie. Ale w końcu rywalizujemy i bawimy się w szczytnym celu. Zwycięska drużyna będzie miała zaszczyt przekazać nagrodę – o wartości trzech i pół tysiąca złotych na rzecz wybranej placówki.

Dwa lata temu przedstawiciele zwycięskich gmin z Jastrzębi i Skaryszewa nagrodę przekazali na rzecz Dom Pomocy Społecznej Wierzbica. Rok temu nagroda powędrowała do Szkoły Specjalne w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach W 2022 roku z pytaniami najlepiej poradziła sobie drużyna ze Skaryszewa. A jak będzie w tym roku? Przekonamy się za kilka dni. Oczywiście widzimy się w sali obrad Rady Powiatu w budynku starostwa przy ul. Mazowieckiego w Radomiu. Startujemy o godzinie 11.00.

Bez względu jednak, która drużyna zajmie pierwsze miejsce, to nagroda trafi do Domu Pomocy Społecznej w Jedlance w gminie Jedlińsk. Będzie to sprzęt AGD.

Dom Pomocy Społecznej położony jest we wsi Jedlanka nr 10 na terenie gminy Jedlińsk, 15 km na północ od Radomia w kierunku Warszawy. Dom znajduje się na terenie byłej posiadłości państwa Trzcińskich – byłych dziedziców Jedlanki.

Patronat nad konkursem sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.