Już w sobotę (20 sierpnia), po raz pierwszy w historii słynnego ogrodu spektakl teatralny. Zapraszamy na „Kartotekę” Tadeusza Różewicza w wykonaniu Stowarzyszenia Teatr Resursa.

Wiktor, Staś, Kubuś, Piotruś, Dzidek a może Jurek, Zbych albo Wacek. Siedmiolatek a zarazem dojrzały mężczyzna; partyzant, pisarz lub dyrektor operetki – oto główny bohater dramatu. Zmienny jak kameleon, podobny do wszystkich… Jedno jest pewne – ciągle leży w łóżku. Stracił ochotę na jakiekolwiek działanie, nie ma stanowczych poglądów, siły na cokolwiek, nawet na wyczołganie się z łóżka. A z kartoteki życia Wacka czy też Kubusia wyciągane są na chybił trafił kolejne karty, tragizm miesza się z groteską, rozważania o kroju sukienki z obrazami wojny…

Mimo że od powstania „Kartoteki” minęło kilkadziesiąt lat, bez problemu możemy się dziś identyfikować z dylematami bohatera. Bo czy łatwo porozumieć się z drugą osobą? Łatwo zebrać do działania? Okiełznać rzeczywistość?

W sobotę w Malinowym Chruśniaku bijemy rekord. Po raz pierwszy w historii słynnego ogrodu zaprezentujemy tam spektakl teatralny. Bo, że nie jeden wiersz tam recytowano, to jasne. O przedstawieniach – nic nie wiadomo. Nasz plenerowy pokaz będzie też zapewne pierwszym tego rodzaju w historii ponad 60. lat wystawiania „Kartoteki”.
Bądźcie wiec z nami i razem podejmijmy to kulturalne wyzwanie.

Malinowy, czyli ogród przy ul. Podzamcze 38 w Iłży. To tu Bolesław Leśmian tworzył piękne wiersze, m.in. „Malinowy Chruśniak”.

Kartoteka
W Malinowym deszcz...
Skip to content