Piękna muzyka, kolorowe stroje, świąteczna i rodzinna atmosfera – tak zapamiętamy i my i uczestnicy „Staropolskiego Kolędowania” spotkanie w kościele w Suchej (gmina Pionki), w niedzielę 15 stycznia 2023 r.

Guzowianki, jak zwykle, wypadły znakomicie. Nic więc dziwnego, że publiczność licznie przybyła do świątyni pw. św. Idziego w Suchej (gmina Pionki) długo oklaskiwała występ.

– Kiedy zaproponowano mi koncert Guzowianek nie wiedziałem czego się spodziewać. Jednak już cała logistyka związana z tym wydarzeniem podpowiadała mi, że będzie to duże wydarzenie. I tak było. Myślę, że od dziś w parafii Sucha przybyło wielu fanów tego wspaniałego zespołu – mówił ksiądz proboszcz Krzysztof Pająk. Dodał, że w dzisiejszych czasach trudno jest zorganizować tak liczną grupę, które już od wielu lat działa na rynku muzycznym dając radość i uśmiech wszystkim słuchaczom.

Z kolei radny Rady Gminy w Pionkach Piotr Krakowiak przypomniał założeniach wspólnego kolędowania: Przede wszystkim dziekuję Powiatowemu Instytutowi Kultury i Diecezjalnej Komisji do spraw Muzyki i Śpiewu Kościelnego, że dostrzegł kościół w parafii Sucha, która przecież znajduje się na rubieżach powiatu radomskiego. – Radosne kolędowanie w naszym kościele wpisuje się w cykl koncertów „Staropolskie kolędowanie”, które odbywa się w kilku parafiach na terenie powiatu radomskiego – mówił Piotr Krakowiak.

Patronat honorowy nad cyklem „Staropolskie Kolędowanie” sprawują: Bp Marek SolarczykWaldemar Trelka – starosta radomski.

Partnerem „Staropolskiego Kolędowania” jest ENEA Wytwarzanie, a patronat medialny sprawuje Radio Plus Radom.

Wszyscy zapraszamy Państwa do spędzenia kolejnej niedzieli (22 stycznia) z nami i Guzowiankami. Będziemy kolędować w Bierwcach (gmina Jedlińsk) o godz. 12.

Na pewno też skorzystamy z dzisiejszego zaproszenia księdza proboszcza i parafian z Suchej i wrócimy tu kiedyś z innym, nie mniej wspaniałym, koncertem.

W Malinowym deszcz...
Skip to content