Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Koncert, koncert!!!

25 listopada 2023

26 listopada o godz. 13 w kościele Parafia pw św. Barbary w Pionkach koncert cyklu „Cztery pory roku”. Wstęp wolny. Zaprezentują się znakomici muzycy, na co dzień związani z uznanymi zespołami, orkiestrami filharmonii, koncertujący w Polsce i za granicą: Marcin David Król (skrzypce), Lucjan Szaliński – Bałwas (skrzypce), Michał Zaborski (altówka), Piotr Gach (wiolonczela) i Paulina Tkaczyk – Cichoń.

– Naprawdę już nie możemy się doczekać koncertu. Publiczność w Pionkach jest wyśmienita, żywo reaguje na muzykę, łatwo nawiązuje kontakt. Lepszego audytorium nie moglibyśmy sobie wymarzyć. Cieszymy się, że znów tu zagramy – twierdzi Marcin David Król.

W sobotę po południu muzycy planują próbę, wtedy też zjedzie do Pionek i zostanie już do występu klawesyn.

Podczas koncertu artyści zaserwują nam potężną dawkę przepięknych utworów barokowych czyli cały utwór “ Cztery Pory Roku” Vivaldiego. Właśnie ta nazwa posłużyła nam za tytuł wędrownego cyklu w ramach którego muzyka klasyczna, tradycyjna gości w różnych miejscowościach Powiat Radomski. Dotychczas prezentowaliśmy poszczególne części utworu osobno, teraz czas na wielki finał czyli wykonanie “Wiosny”, “Lata”, “Jesieni” i “Zimy”. A taki koncert to rzadkość!

– Wszyscy jeszcze pamiętamy pierwszy koncert u nas. Było przepięknie – mówi ks. Robert Kowalski, proboszcz parafii św. Barbary w Pionkach.

Szybko też dostaliśmy pytanie, czy muzyka klasyczna i nasz cykl “Cztery Pory Roku” nie mogłaby tam znów zagościć. A nam w to graj! 😀😃🙂 Cieszymy się, że nasz projekt porusza serca publiczności. Po to właśnie jest!

– Dobrej muzyki, klasyki nigdy dosyć. Zapraszamy jak najczęściej – dodaje ks. Kowalski.

Oprócz Vivaldiego zabrzmią w niedzielę w Pionkach jeszcze i inne utwory. Jakie? – Niespodzianka. Na razie zdradzę tylko tyle, że z całkiem innej strony świata niż Vivaldi, z Irlandii – uchyla rąbka tajemnicy – Marcin David Król.

Honorowy patronat nad cyklem sprawują: Bp Marek Solarczyk i Waldemar Trelka – starosta radomski.

Patronat medialny – Radio Plus Radom.