„Miłość mi wszystko wyjaśniła…” na koncert pod tym tytułem 16 października (niedziela) zapraszamy do Groszowic (gmina Jedlnia – Letnisko).

Zespół wystąpi w składzie: Agnieszka Cudzich (śpiew, skrzypce), Piotr Cudzich (fortepian, akordeon) i Konrad Basiuk (kontrabas).

Zabrzmią utwory religijne w autorskich opracowaniach, jak również utwory własne grupy nawiązujące do tytułu koncertu „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. 16 października to rocznica wyboru na papieża Karola Wojtyły i Dzień Papieski. Dlatego też w koncert, który rozpocznie się już podczas Mszy św. o godz. 12.15, wplecione będą także nagrania krótkich fragmentów homilii Jana Pawła II, przypominające najważniejsze tezy z nauczania papieża. 

Agnieszka Cudzich to wokalistka i skrzypaczka, a prywatnie mama czterech córek i żona pianisty Piotra Cudzicha. Oprócz solowych koncertów była zapraszana również do wielu dużych projektów muzycznych. Przy ich okazji występowała na jednej scenie m.in. z takimi artystami jak np: Mietek Szcześniak, Golec uOrkiestra, Ryszard Rynkowski, Natalia Kukulska czy Halina Młynkowa. Agnieszka Cudzich brała też udział np. w:  widowisku muzycznym „Częstochowa – polska Kana” transmitowanym przez TVP 1 (2017r.), koncercie telewizyjnym (TVP) „Wsłuchiwać się w Papieża” na placu Piłsudskiego w Warszawie z okazji 40-lecia I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski (2019r.), widowisku muzycznym „Biblia Polska” w Teatrze Wielkim w Łodzi realizowanym dla TVP Kultura (2020),  koncercie „Nieustraszony Rotmistrz Pilecki” w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (2021r.) czy koncercie „W hołdzie Rotmistrzowi Pileckiemu” w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie (2022r.).

W większości powyższych wydarzeń brał udział i Piotr Cudzich – pianista, aranżer, producent muzyczny. W 2021 r. Cudzich został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach stypendium stworzył autorski projekt łączący w sobie muzykę góralską polskiego Spisza (regionu, w którym wychowywał się od urodzenia i mieszka do dziś) z muzyką pozostałych krajów karpackich.

Konrad Basiuk – kolejny z muzyków, którzy zaprezentują się 16 października w Groszowicach to kontrabasista i basista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Współpracował i koncertował z wieloma cenionymi muzykami i zespołami w Polsce. :

Organizatorzy koncertu to: Powiatowy Instytut Kultury i Diecezjalna Komisja ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej Diecezji Radomskiej, współorganizator – parafia pw. św. Faustyny . Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Cztery Pory Roku” prezentującego muzykę w kościołach naszej diecezji.  

Patronat honorowy nad cyklem „Cztery Pory Roku” sprawują: Biskup Ordynariusz Radomski Marek Solarczyk i Waldemar Trelka, starosta radomski. Patronat medialny – Radio Plus Radom. Wstęp na koncerty jest wolny.

Kościół w Groszowicach – 16 października, godz. 12. 15 -Msza św. i koncert  „Miłość mi wszystko…”.  

W Malinowym deszcz...
Skip to content