Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Koncert na Dzień Papieski w Groszowicach

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row column_structure=”3_5,2_5″ _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”3_5″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

„Miłość mi wszystko wyjaśniła…” na koncert pod tym tytułem 16 października (niedziela) zapraszamy do Groszowic (gmina Jedlnia – Letnisko).

Zespół wystąpi w składzie: Agnieszka Cudzich (śpiew, skrzypce), Piotr Cudzich (fortepian, akordeon) i Konrad Basiuk (kontrabas).

Zabrzmią utwory religijne w autorskich opracowaniach, jak również utwory własne grupy nawiązujące do tytułu koncertu „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. 16 października to rocznica wyboru na papieża Karola Wojtyły i Dzień Papieski. Dlatego też w koncert, który rozpocznie się już podczas Mszy św. o godz. 12.15, wplecione będą także nagrania krótkich fragmentów homilii Jana Pawła II, przypominające najważniejsze tezy z nauczania papieża. 

Agnieszka Cudzich to wokalistka i skrzypaczka, a prywatnie mama czterech córek i żona pianisty Piotra Cudzicha. Oprócz solowych koncertów była zapraszana również do wielu dużych projektów muzycznych. Przy ich okazji występowała na jednej scenie m.in. z takimi artystami jak np: Mietek Szcześniak, Golec uOrkiestra, Ryszard Rynkowski, Natalia Kukulska czy Halina Młynkowa. Agnieszka Cudzich brała też udział np. w:  widowisku muzycznym „Częstochowa – polska Kana” transmitowanym przez TVP 1 (2017r.), koncercie telewizyjnym (TVP) „Wsłuchiwać się w Papieża” na placu Piłsudskiego w Warszawie z okazji 40-lecia I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski (2019r.), widowisku muzycznym „Biblia Polska” w Teatrze Wielkim w Łodzi realizowanym dla TVP Kultura (2020),  koncercie „Nieustraszony Rotmistrz Pilecki” w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (2021r.) czy koncercie „W hołdzie Rotmistrzowi Pileckiemu” w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie (2022r.).

W większości powyższych wydarzeń brał udział i Piotr Cudzich – pianista, aranżer, producent muzyczny. W 2021 r. Cudzich został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach stypendium stworzył autorski projekt łączący w sobie muzykę góralską polskiego Spisza (regionu, w którym wychowywał się od urodzenia i mieszka do dziś) z muzyką pozostałych krajów karpackich.

Konrad Basiuk – kolejny z muzyków, którzy zaprezentują się 16 października w Groszowicach to kontrabasista i basista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Współpracował i koncertował z wieloma cenionymi muzykami i zespołami w Polsce. :

Organizatorzy koncertu to: Powiatowy Instytut Kultury i Diecezjalna Komisja ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej Diecezji Radomskiej, współorganizator – parafia pw. św. Faustyny . Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Cztery Pory Roku” prezentującego muzykę w kościołach naszej diecezji.  

Patronat honorowy nad cyklem „Cztery Pory Roku” sprawują: Biskup Ordynariusz Radomski Marek Solarczyk i Waldemar Trelka, starosta radomski. Patronat medialny – Radio Plus Radom. Wstęp na koncerty jest wolny.

Kościół w Groszowicach – 16 października, godz. 12. 15 -Msza św. i koncert  „Miłość mi wszystko…”.  

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_5″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_image src=”https://www.pik.radom.pl/wp-content/uploads/2022/10/Cudzich2-D.jpeg” title_text=”Cudzich2 D” _builder_version=”4.18.0″ _module_preset=”default” box_shadow_style=”preset2″ global_colors_info=”{}”][/et_pb_image][et_pb_image src=”https://www.pik.radom.pl/wp-content/uploads/2022/10/16-października-scaled.jpeg” _builder_version=”4.18.0″ _module_preset=”default” title_text=”16 października” box_shadow_style=”preset2″ show_in_lightbox=”on” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.