Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Koncert w Jasieńcu

5 marca 2024

W najbliższą niedzielę (10 marca 2024 r.) zapraszamy na koncert wielkopostny w kościele pw. MB Różańcowej w Jasieńcu Iłżeckim. W programie „O usłysz mój głos” zaprezentuje Zespół Gaudeamus.

W Jasieńcu, po Mszy św. o g. 12.00 wystąpi radomski zespół Gaudeamus. Grupa Wokalno – Instrumentalna Gaudeamus od ponad 30 lat działa przy kościele Trójcy Świętej w Radomiu (jezuici). Założycielem i kierownikiem zespołu jest Daniela Czerwińska. Obecnie zespół tworzy 16 osób (sekcja wokalna 8 osób oraz sekcja instrumentalna 8 osób, tj. piano, gitara akustyczna, gitara basowa, klarnet i kwartet smyczkowy). Będzie więc to największy skład jaki zaprezentuje się w historii „Czterech Pór Roku” 😊. Gaudeamus przez ponad 30 lat swojej działalności zagrał kilkaset koncertów w kraju i za granicą: Niemcy, Austria, Litwa, Włochy (zespół grał w Castel Gandolfo u Papieża Jana Pawła II) oraz Kanada i Stany Zjednoczone Ameryki.

Przypomnijmy, „Cztery Pory Roku” to cykl koncertów PIK popularyzujących muzykę klasyczną, tradycyjną podczas koncertów w różnych lokalizacjach Powiatu Radomskiego. Dzięki temu mieszkańcy regionu nie muszą ruszać do większych centrów, do sal filharmonii by zanurzyć się w takiej muzyce. My przybywamy do nich! Nie byłoby to możliwe, gdyby nie gościnność lokalnych parafii. Koncerty „Czterech Pór Roku” odbywają się w kościołach, bo tam doskonale rozbrzmiewa klasyka, dodatkowo wnętrza świątyni zachęcają do skupienia, refleksji, zatrzymania się w codziennym pędzie. Wydarzenia cieszą się dużym powodzeniem, dotychczas odbyło się już kilkanaście koncertów w ramach „Czterech Pór Roku”.

Wstęp na koncert – wolny. Współorganizatorem wydarzenia jest Parafia Matki Bożej Różańcowej w Jasieńcu Iłżeckim.

Honorowy patronat nad cyklem sprawują: Bp Marek Solarczyk i Waldemar Trelka – starosta radomski.

Patronat medialny – Radio Plus Radom.