Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Koncert w Kowali

12 marca 2024

W dniu 17 marca 2024 r. (niedziela) zapraszamy na koncert wielkopostny grupy Armonia.

W Kowali, w kościele pw. Św. Wojciecha, po Mszy św. o g. 10.00 utwory wielkopostne zaprezentuje prawosławny żeński chór z Białegostoku. Zespół „Armonia” prowadzi swą działalność od 2018 r., występując podczas licznych koncertów oraz nabożeństw. Armonia była m.in. nagradzana podczas Międzynarodowego Festiwalu „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej”, występowała też z kolędami na zamku królewskim w Warszawie. Założycielką zespołu jest dyrygentka Aleksandra Szymaniuk.

W 2023 r. Armomia na zaproszenie Powiatowego Instytutu Kultury koncertowała w kościele w Iłży podczas festiwalu „Ikony Wolności”, a kilka tygodni temu, w styczniu 2024 wystąpiła w ramach cyklu „Staropolskie Kolędowanie” w Jedlni.

Koncert w Kowali odbywa się w ramach cyklu PIK

„Cztery Pory Roku”, gdzie z muzykę klasyczną, tradycyjną, religijną gościmy w różnych lokalizacjach Powiatu Radomskiego.

Honorowy patronat nad cyklem sprawują: Bp Marek Solarczyk i Waldemar Trelka – starosta radomski.

Współorganizatorem koncertu 17 marca jest Parafia Św. Wojciecha w Kowali. Dziękujemy. Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy też: Dariusz Chruślak, przewodniczący Rady Gminy w Kowali i Jarosławowi Słomce, sołtysowi Kowali.

Wstęp a koncert – wolny.