Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Konkurs Cud-Miód

Konkurs plastyczny Cud-Miód

W ramach słodkiego festynu, który 23 czerwca odbył się w Parafia św. Mikołaja w Jedlni zorganizowany został też konkurs plastyczny.

Co prawda festyn „Cud – Miód” już za nami ale chociaż na chwilkę w formie plastycznej wrócimy jeszcze do tego wydarzenia. Zorganizowany został, bowiem konkurs plastyczny, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Pionki. Organizatorem, oczywiście oprócz PIK, byli jeszcze: Powiat Radomski, Urząd Gminy Pionki. W szacownym jury zasiedli: Katarzyna Konopska – wójt gminy Pionki, Marek Wierzbicki – historyk, Piotr Michał Wdowski – prezes Stowarzyszenia Jedlnia oraz Olga Jasek – Siwecka – inspektor referatu Inwestycji i Rozwoju UG Pionki.

Celem konkursu było między innymi zwiększenie świadomości ekologicznej rozwój umiejętności plastycznych oraz promowanie młodzieńczej kreatywności. Podzielony był na dwie kategorie wiekowe: Klasy I-III oraz IV – VIII.

W młodszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajął Kazimierz Siarkiewicz z II klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach, drugie zajęła Antonina Jasek również z drugiej klasy tej samej szkoły a trzecie Oliwia Gałek z drugiej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni. W starszej grupie wiekowej zdaniem jury najlepszą pracę zaprezentowała Maja Zaczek z VI klasy PSP w Czarnej, drugie miejsce przypadło Róży Grzywacz z V klasy PSP w Jaroszkach a trzecie Franciszkowi Jasek z IV klasy PSP w Jaroszkach. Gratulujemy.