Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Konkurs

13 czerwca 2024

W najbliższą sobotę, 15 czerwca 2024 r., w godz. 15 – 19 zapraszamy do „Malinowego Chruśniaka” na warsztaty ceramiczne. Ich dowódca Artur Wąsowicz, jak widać na zdjęciu, już gotowy do działania 😀. Dla miłośników „Malinowego” mamy też konkurs.

Słynny „Malinowy Chruśniak” z wiersza Bolesława Leśmiana to piękny ogród w Iłży (dziś – ul. Podzamcze 38) przy domu Sunderlandów. Rodzina trafiła do Iłży z Anglii. Tu założyli fabrykę. Co produkowano w zakładzie?

Na odpowiedzi czekamy jutro, w piątek, pod adresem: sekretariat@pik.radom.pl. Wygrywa pierwszy mail z poprawną odpowiedzią, jaki dotrze do nas po g. 8 rano.

Zwycięzca otrzymuje tomik wierszy Leśmiana (którego matka pochodziła z Sunderlandów) I dwie potrójne porcje Iłżeckie lody Nowak. W cukierni będzie trudny wybór, trzeba to przyznać, bo czeka tam kilkadziesiąt snaków, a ostatnio doszedł kolejny – sezamkowy.

Wstęp na warsztaty – wolny. W razie niepogody zajęcia odbędą się w siedzibie PIK, Jakubowskiego 5.

Za dzielenie się z nami i mieszkańcami Powiat Radomski „Malinowym Chruśniakiem”, dziękujemy jego właścicielom: panu Tadeuszowi Bilskiemu i firmie LBB PAPIER.