Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Kowala, Skaryszew i Wierzbica

12 marca 2024

KOWALA, SKARYSZEW I WIERZBICA, to kolejne miejsca, które odwiedziliśmy w ramach upowszechniania dostępu do e-książek.

Nasze czytniki trafiają pod strzechy 😀. Nowoczesna technologia to już nie tajemna wiedza, lecz strażnik literatury na równi z klasycznym drukiem Gutenberga. Zresztą sam czytnik, to nic innego jak cyfrowy atrament. Poza tym jest lekki, poręczny, łatwo schowa się w kieszeni lub niewielkiej torebce, a przede wszystkim pozwoli na dostęp do tysięcy książek z jednego urządzenia.

We wtorek wraz z Waldemar Trelka – starosta radomski odwiedziliśmy gminne książnice w Kowali, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie oraz MOW Wierzbica, gdzie przekazaliśmy zakupione przez nas czytniki.

Elektroniczne czytniki książek to symbole naszych czasów. Istotne, aby społeczeństwo chciało czytać a czytniki umożliwiają dostęp do niemalże nieograniczonego księgozbioru z dowolnego miejsca na świecie – mówił starosta.

W Skaryszewie czytnik od razu wypożyczony został jednemu z Czytelników, który już wcześniej korzystał z takiej formy popularyzacji czytelnictwa.

Niewykluczone, że powiat jeszcze bardziej zaangażuje się w tę akcję zakupując dodatkowe czytniki – mówił z kolei radny Powiat RadomskiZdzisław Mroczkowski.

Ostatnim etapem naszej wędrówki był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy. Tam również przekazaliśmy zakupiony przez nas elektroniczny czytnik.

Jutro kolejny etap podróży, odwiedzimy Gózd, Jedlnię oraz Jedlnię – Letnisko.