Kolejne etażerki ufundowane przez Powiatowy Instytut Kultury zaparkowały dziś w gminie Skaryszew. I nie powstrzymał nas deszcz, bo dla Czytelników dobrych książek zawsze świeci słońce 😀😃🙂.

Najpierw otworzyliśmy plenerową biblioteczkę w Skaryszewie, przy Urzędzie Gminy. Potem ruszyliśmy do Odechowa. Tam etażerka stanęła przy PSP im. Władysława Reymonta w Odechowie.

Witała ją z radością, mimo deszczu, delegacja społeczności szkolnej na czele z dyrektorem Tomaszem Gogaczem.

W otwarciu etażerek brali dziś też udział przedstawiciele władz Powiat Radomski: wicestarosta Krzysztof Kozera i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Mroczkowski, bibliotekarki Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie: dyrektorka Dagmara Borkowicz i szefowa filii w Odechowie Monika Deja – Cieciora.

Nie zabrakło i burmistrza Skaryszewa Dariusza Piątka.

Przypomnijmy, projekt etażerka ma na celu popularyzację czytelnictwa. Książki z plenerowych biblioteczek dostępne są o każdej porze. Do udziału w programie zaprosiliśmy wszystkie biblioteki gminne Powiatu Radomskiego. PIK i Powiat sfinansowały projekt, budowę i pierwsze wyposażenie w książki etażerek. Gminy udostępniły miejsca pod biblioteczki, którymi dalej będą się opiekować lokalne biblioteki.

Projekt zainaugurowaliśmy 8 maja w Dniu Bibliotek i Bibliotekarzy. Wtedy przed PIK stanęła pierwsza biblioteczka. Jutro pojawią się dwie kolejne w gminie Zakrzew, 24 maja – etażerka stanie w Jedlińsku, 26 maja w Goździe, 29 w Wolanowie, 29 maja w z Wierzbicy, a w ostatnim dniu maja w Radomiu, przed budynkiem starostwa przy ul. Granicznej.

Razem z bibliotekami gminnymi zapraszamy Państwa do korzystania z etażerek. Do pożyczania stamtąd książek, przynoszenia własnych, już przeczytanych i dbania o biblioteczki, naszą wspólną własność.

P.S. Biblioteczka w Skaryszewie już zyskała nazwę „Etażerka pod kasztanem”. Czekamy na propozycję nazw dla kolejnych

W Malinowym deszcz...
Skip to content