W  parafii NMP Królowej Polski, rozpoczęły się Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Patronat nad wydarzeniem sprawuje starosta radomski Waldemar Trelka a Powiatowy Instytut Kultury jest współorganizatorem projektu.

Inicjatorem Dni jest proboszcz parafii NMP ks. Mariusz Wincewicz. W tym roku wydarzenie odbywa się po raz czwarty. Po mszy św., inaugurującej Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej odbył się koncert. Wystąpił Mariusz Styczeń z zespołem. Artyści zaprezentowali utwory ze swojej najnowszej płyty „Święci”.

Niedzielny koncert to tylko jedna z atrakcji, jakie czekają na uczestników Dni. Impreza na którą składają się spotkania, warsztaty i koncerty potrwa do 18 października, szczegóły na plakacie. Honorowy patronat nad wydarzeniem przyjął starosta radomski Waldemar Trelka a głównego Organizatora – parafię – wspiera Powiatowy Instytut Kultury.

– Dziękuję za zaproszenie na Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Cieszę się, że możemy wspierać tak wartościowe i ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie – powiedział uczestniczący w inauguracji projektu, 10 października,  starosta radomski Waldemar Trelka.

W Malinowym deszcz...
Skip to content