Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Lekcja w galerii

Lekcja w Galerii

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

Uczniowie klas: 1A i 1D z Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży odwiedzili dziś wystawę Katarzyna Nowicka Urbańska w „Galerii na Piętrze” PIK. O swojej pracy, znaczeniu sztuki opowiadała sama artystka.

Ekspozycja „Pamiętnik w obrazach – part third” Katarzyny Nowickiej – Urbańskiej stała się okazją do nietypowej lekcji. Artystka zachęcała młodzież do odwiedzania galerii sztuki i muzeów, obcowania ze sztuką, zdobywania wiedzy w tym zakresie. To bowiem otwiera nas na całkiem nowe doznania, wzbogaca życie, postrzeganie świata.

Było też o historii sztuki, krytyce. Według Nowickiej – Urbańskiej, choć wielu krytyków twierdzi, że np. w rysunku już nic nowego nie powstaje, to przecież zawsze może pojawić się jakiś talent, który da nowy impuls w tej dziedzinie sztuki plastycznej. Nie zabrakło odniesień do techniki czy też nowinek technicznych. – Żadna sztuczna inteligencja, która może malować obrazy nie zastąpi nam talentu, wyobraźni a także pracowitości twórcy – uważa artystka.

Dziękujemy za spotkanie!

Niestety, wystawa „Pamiętnik w obrazach – part third”, powoli dobiega końca. Czwartek (12 stycznia) to ostatni dzień, kiedy będzie ją można zwiedzać. Zapraszamy, bo warto.

Katarzyna Nowicka Urbańska (urodzona w 1963 r. w Radomiu), studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki w PWSSP w Gdańsku. Obecnie artystka obecnie związana jest z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, gdzie zatrudniona jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa. Zajmuje się twórczością w dziedzinie malarstwa rysunkiem i collagem.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.19.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column _builder_version=”4.19.4″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_gallery _builder_version=”4.19.4″ _module_preset=”default” gallery_ids=”233202,233201,233200,233199,233198,233197,233196,233195,233194″ posts_number=”10″ show_title_and_caption=”off” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.