Uczniowie klas: 1A i 1D z Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży odwiedzili dziś wystawę Katarzyna Nowicka Urbańska w „Galerii na Piętrze” PIK. O swojej pracy, znaczeniu sztuki opowiadała sama artystka.

Ekspozycja „Pamiętnik w obrazach – part third” Katarzyny Nowickiej – Urbańskiej stała się okazją do nietypowej lekcji. Artystka zachęcała młodzież do odwiedzania galerii sztuki i muzeów, obcowania ze sztuką, zdobywania wiedzy w tym zakresie. To bowiem otwiera nas na całkiem nowe doznania, wzbogaca życie, postrzeganie świata.

Było też o historii sztuki, krytyce. Według Nowickiej – Urbańskiej, choć wielu krytyków twierdzi, że np. w rysunku już nic nowego nie powstaje, to przecież zawsze może pojawić się jakiś talent, który da nowy impuls w tej dziedzinie sztuki plastycznej. Nie zabrakło odniesień do techniki czy też nowinek technicznych. – Żadna sztuczna inteligencja, która może malować obrazy nie zastąpi nam talentu, wyobraźni a także pracowitości twórcy – uważa artystka.

Dziękujemy za spotkanie!

Niestety, wystawa „Pamiętnik w obrazach – part third”, powoli dobiega końca. Czwartek (12 stycznia) to ostatni dzień, kiedy będzie ją można zwiedzać. Zapraszamy, bo warto.

Katarzyna Nowicka Urbańska (urodzona w 1963 r. w Radomiu), studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki w PWSSP w Gdańsku. Obecnie artystka obecnie związana jest z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, gdzie zatrudniona jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa. Zajmuje się twórczością w dziedzinie malarstwa rysunkiem i collagem.

W Malinowym deszcz...
Skip to content