Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Letnia scena PIK – Pionki

Moc wakacyjnych atrakcji serwowanych przez Powiatowy Instytut Kultury nie ominie i Pionek. Przy ul. Mickiewicza 16 rusza Letnia Scena.

Pierwszy koncert już 15 lipca (piątek) o godz. 19. Autorskie aranżacje największych przebojów muzyki rozrywkowej z lat 60 – 80. XX wieku, a także własne kompozycje inspirowane tym okresem zaprezentuje Sergiusz Cyngot.

Debiut przed pionkowską publicznością muzyk ma już za sobą. Kilka utworów zaśpiewał bowiem podczas spotkania „Retrospekcje. Powiat Radomki”, które zawitało do Pionek w maju br. i poświęcone było historii produkcji płyt winylowych w Pronicie. Od tego czasu otrzymywaliśmy pytania: czemu Sergiusz śpiewał tak krótko? Kiedy znów wystąpi w Pionkach?

Nie było więc wyjścia – mamy kolejny koncert! Chociaż, jakby tak dobrze policzyć, to Sergiusz śpiewał już kiedyś w największym mieście Powiatu Radomskiego i to baaaaaardzo głośno. Miejsce zdarzenia – porodówka w szpitalu w Pionkach, czas akcji – początek lat 90. minionego stulecia😊

Scena Letnia PIK to całkiem nowe miejsce atrakcji kulturalnych na mapie Pionek. Powstaje przy ul. Mickiewicza 16, przy pizzerii da Vinci. Tam, co dwa tygodnie, zapraszamy na recitale. Wstęp wolny.

Patronat nad naszą letnią sceną w Pionkach sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.