Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Malinowy pod dachem

3 czerwca 2024

Pada deszcz? A niech sobie pada… Zawsze mamy przygotowane wyjście awaryjne. Inauguracja tegorocznego sezonu „W Malinowym” odbyła się pod dachem, w siedzibie PIK.

Nie w gąszczu krzewów malinowych, nie w otoczeniu przepięknego owocowego starodrzewia, lecz pod dachem. Tegoroczny sezon „W Malinowym” rozpoczęliśmy w siedzibie Powiatowego Instytutu Kultury.

Start odbył się z wysokiego „C”. Swoje nieprzeciętne zdolności muzyczne przedstawił Atom String Quartet, czyli Dawid Lubowicz (skrzypce), Mateusz Smoczyński (skrzypce), Michał Zaborski (altówka), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela). O ich twórczości melomani mówią, że to jeden z najoryginalniejszych zespołów na świecie. Do tej pory zespół nagrał pięć albumów studyjnych, z których kilka zostało wyróżnionych prestiżową nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk”. W 2023 ASQ podpisał umowę z wytwórnią fonograficzną Warner Music. Ten najnowszy siódmy już studyjny album „Universum” miał swoją premierę całkiem niedawno, bo w styczniu tego roku.

Muzyka w ich wykonaniu, to najlepsze dźwięki jazzowe z domieszką klasycznego folku oraz własne kompozycje. Jednym słowem wszystko co piękne i szlachetne w muzyce. Oczywiście wśród muzycznych perełek nie mogło zabraknąć utworów naszego narodowego klasyka Fryderyka Chopina w aranżacji na instrumenty smyczkowe. Jednym słowem była, to prawdziwa artystyczna uczta.

Graliście z całego serca. Czuć było, że żyjecie tą muzyką, jesteście jej częścią – mówił do muzyków po koncercie – Waldemar Trelka – starosta radomski, sprawujący honorowy patronat nad naszym cyklem.

W niedzielę, 2 czerwca zaczęliśmy naszą tegoroczną przygodę „W Malinowym”. Kolejne wydarzenia już wkrótce. Razem z właścicielami miejsca, Tadeuszem Bilskim i firmą LBB PAPIER zapraszamy m.in. na plener malarski, czy przedstawienie teatralne.

„W Malinowym”: 6 czerwca – „Iłży malowanie” czyli studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego poprowadzą otwarte spotkanie plenerowe, godz. 16.00 – 18.00, 15 czerwca – warsztaty ceramiczne z Arturem Wąsowiczem, godz. 15.00 – 19.00, 30 czerwca „Skumbrie w temacie” – zaprasza PIK Teatr, godz. 18.00.

To oczywiście tylko nasze czerwcowe wydarzenia. Zapewniamy, że w miesiącach wakacyjnych ten jedyny w swoim rodzaju ogród będzie przepełniony sztuką. Szczegóły niebawem.

Dziękujemy wszystkim za obecność, w tym członkowi Zarządu Powiatu Radomskiego Krzysztofowi Kozerze, który od początku cyklu „W Malinowym”, czyli od trzech lat, nie opuścił prawie żadnego wydarzenia.