Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Malinowy pod dachem

8 lipca 2022

Nie daliśmy się deszczowej aurze. Wprawdzie nie w ogrodzie, a pod dachem wystartowaliśmy z naszym najnowszym cyklem „W Malinowym”.

Z profesorem Rochem Sulimą o jego najnowszej książce „Powidoki codzienności” rozmawiał Marcin Kępa, dawny student profesora. Było nostalgicznie, bo wspominaliśmy dawny świat, ale momentami i niespodziewanie optymistycznie. Według profesora, choć panuje powszechne przekonanie o brutalizacji języka w dyskursie publicznym, to dziś, w porównaniu choćby do II RP, nie mówiąc już o XVII -XVIII wieku, jest całkiem nieźle. Na plus ostatnich lat czy miesięcy profesor zalicza też, odnowienie więzi sąsiedzkich w czasie pandemii, gdy okazaliśmy sobie więcej wzajemnej, bezinteresownej troski oraz powszechny zryw Polaków, by pomóc Ukraińcom. – To pierwszy znany mi przypadek, gdy uchodźcy nie trafili do obozów, namiotów, ale wprost do domów obywateli danego krajów — mówił profesor.

Zachęcamy do lektury najnowszej książki prof. Sulimy. Wydawnictwo można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Kolejne wydarzenie „W Malinowym…” – warsztaty ceramiczne pod kierunkiem Artura Wąsowicza, pracownika Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu 14 lipca o godz. 16 w ogrodzie przy ul. Podzamcze 38.

Zapisy pod adresem dyrektor@pik.radom.pl.

Tylko do 14 lipca można też w naszej „Galerii na Piętrze” oglądać ceramiki Artura Wąsowicza na wystawie „Forma, struktura, kolor”.

Wszystkim gościom dzisiejsze inauguracji „W Malinowym…” dziękujemy za przybycie. Razem, nawet deszcz nam nie straszny 🙂