Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Malinowy wzywa!

14 maja 2023

21 maja czyli kolejna niedziela będzie tą pierwszą niedzielą, gdy w tym sezonie otworzymy podwoje legendarnego Malinowego Chruśniaka czyli ogrodu w Iłży przy ul. Podzamcze 38.

Na wielkim otwarciu będą „Poeci miedzywojnia” w koncercie Adam Strug, cała kompania muzyków: Szczepan Pospieszalski (trąbka), Tomek Stawiecki (klarnet), Maksymilian Mucha (kontrabas), Hipolit Woźniak (buzuki), Mateusz Kowalski (bęben), a także: zastęp jabłonek), armia kwitnących kwiatów i krzewów, altanka (sztuk jeden), piękne widoki (ilość niepoliczalna, koło żuków kosmatych (bardzo cywilizowanee i pokojowo nastawione), no i maliny (jeszcze nie pod postacią owoców). Państwa, naszych widzów, też nie może zabraknąć!!! Będziecie, prawda? Zapraszamy – 21 maja (niedziela), Iłża, ul. Podzamcze 38. Wstęp wolny.

My to mamy szczęście! Właśnie wytrzepaliśmy się z niezapominajek królujących w uroczym „Ogrodu z historią” w Jedlni – Letnisku i przenosimy się do innego ogrodu, legendarnego leśmianowskiego „Malinowego Chruśniaka” w Iłży. Program na cały sezon – na grafice. Będzie poetycko, teatralnie i filmowo, słowem – cudnie!

W razie niepogody (odpukać w niemalowane 😀) wydarzenia będą się odbywać się w siedzibie PIK, Iłża, Jakubowskiego 5.

Patronat honorowy nad Malinowym sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.

Za udostępnienie Malinowego na kolejny sezon dziękujemy Panu Tadeuszowi Bilskiemu i firnie LBB PAPIER.