Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Malinowy, żegnaj na rok…

27 sierpnia 2022

Spotkanie śpiewacze z Adam Strug wieńczące nasz artystyczny sezon w „Malinowym Chruśniaku”, najbardziej poetyckim ogrodzie Powiat Radomski, a chyba i Polski, już za nami.

Oczywiście, śpiewaliśmy Leśmiana. Tak, śpiewaliśmy! I z wiersza na wiersz szło nam coraz lepiej. No, ale nic w tym w sumie dziwnego, skoro mieliśmy takiego przewodnika poetycko – muzycznego jak Adam Strug!

Na ponad godzinę stworzyliśmy chór, którego niosła siła sztuki i klimat tego niezwykłego miejsca. Chór ochotniczy, mocno mieszany wiekiem, przybyły z różnych zakątków kraju (a nawet zagranicy – nasi Ukraińscy goście – pozdrawiamy), siedzący i stojący (bo miejsca zabrakło nawet na dywanikach, o ławeczkach i leżakach nie wspominając), wielce zaangażowany, a na koniec entuzjastycznie rozklaskany.

Dzisiejszym chórzystom poezji – dziękujemy. Jesteście wielcy!!! Nie mniej gorąco dziękujemy uczestnikom każdego z naszych wakacyjnych spotkań w Malinowym. Dziękujemy, że nam zaufaliście, i razem mogliśmy odbyć tę niezwykła podróż do świata muzyki, teatru, literatury, ceramiki, florystyki. Bez Was nie byłoby Malinowego. Razem wskrzesiliśmy ducha tego miejsca.

Serdeczne podziękowania dla właściciela ogrodu, który podzielił się całym tym pięknem z nami – Tadeusza Bilskiego i LBB PAPIER oraz Adama Bałucha, poprzedniego opiekuna miejsca.

Dziękujemy wspierającym PIK oraz nasze działania w Malinowym, zawsze i na sto sposobów: Barbarze i Robertowi Celuchom, Norbertowi Jastalskiemu z Iłży. Wy nas do tego magicznego miejsca przywiedliście.

Malinowego nie byłoby też bez Waldemar Trelka – starosta radomski. Uwierzył, że nasze kulturalne harce po ogrodach mają sens oraz nad całym cyklem objął honorowym patronat. Dziękujemy.

A skoro sukces, to chyba nie mamy wyjścia? Teraz tylko jesien, zima a wiosną – drugi sezon w Malinowym.