Że niby się nam pomieszało? W PIKteatrze wszystko jest możliwe i jak piszemy, tak będzie!

18 czerwca, czyli już za tydzień w ogrodzie przy ul. Podzamcze 38 w Iłży, specjalnie dla Państwa, wyrosną nie maliny a lilie. Ściślej rzecz biorąc przedstawieniem zakwitną „Lilije” Mickiewicza. I tak magia teatru, sztuki sprawi, że mistrz Adam zawita do królestwa Leśmiana, do „Malinowego Chruśniaka”.

I choć nasi młodzi aktorzy jeszcze nie zagrali, choć w nerwach cali próbują zażarcie, a trema przed pierwszym publicznym występem gryzie jak wyrzut sumienia morderczą Panią, co zabiła Pana, nie poddają się. Brawa!!! Bo wytrwali.

Jesienią ubiegłego roku do PIKteatru zgłosiła się bowiem liczna gromada marzących o scenie, występach, aktorstwie i przygodzie uczniów Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży i Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży. Co środę spotykali się z nimi aktorzy Teatr Resursa z Radomia: Dorota Lewandowska, Robert Stępniewski i Marcin Fortuna. Ćwiczenia,improwizacja, nauka tekstów i emisji glosu, ruchu scenicznego, a przede wszystkim systematyczna praca nie były łatwe.Towarzystwo się wykruszało 😞. Do finału dotarło kilku zapaleńców.

W pierwszym premierowym spektaklu PIKteatru zobaczymy dzielną szóstkę: Klaudia Łęcką, Dominikę Nowakowską, Natalię Pacek, Katarzynę Stołowską, Jakuba Gregorczyka i Sebastiana Szczodrego. Dla Państwa, już za tydzień zabiją, będę kochać, walczyć, wić kwietne wianki, aż ich ziemia pochłonie, bo „zbrodnia to niesłychana Pani zabija Pana…”

Zapraszamy 18 czerwca (niedziela) godz. 18 do Malinowego. Wstęp wolny. To trzeba zobaczyć! Iłżecka premiera „Lilji”, tego jeszcze nie było 😀.

Za udostępnienie miejsca dziękujemy firmie LBB PAPIER i Tadeuszowi Bilskiemu.

Patronat honorowy nad wydarzeniami serwowanymi przez nas w Malinowym sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.

W Malinowym deszcz...
Skip to content