Zbliża się Powiatowy Dzień Bibliotekarza. Nasz pierwszy taki dzień! A jak święto bibliotek to i atrakcje dla Czytelników.

Wprawdzie i PIK i Powiatowa Biblioteka Publiczna działają od 2021 r., ale dopiero teraz, po złagodzeniu obostrzeń pandemicznych, świętowanie jest możliwe. Świętujemy zatem nie jeden dzień (8 maja to Światowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek), ale cały miesiąc i w wielu miejscach, pokazując czym jest „Moc Bibliotek” i jak jest ona wielka!

9 maja o godz. 12 spotykamy się na powiatowych obchodach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie. Z tej okazji przygotowaliśmy tam, wspólnie z zakrzewską biblioteką wystawę „Świadectwo dojrzałości” poświęconą Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu. Oprowadzi nas po niej kuratorka dr Ewelina Rąbkowska, kierowniczka Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie. Przygotowaliśmy też muzyczną niespodziankę – recital poezji śpiewanej.

Serdecznie zapraszamy w imieniu PIK i 13 gminnych bibliotek Powiatu Radomskiego do udziału w naszym święcie. W programie wydarzeń, przez cały maj, spotkania autorskie dla dzieci, dorosłych, czytanie książek i rozmowy o książkach, pisaniu. Pełen rozkład czytelniczych przyjemności na plakacie.

Patronat Honorowy na majową „Mocą Bibliotek” sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.

W Malinowym deszcz...
Skip to content