Ułatwienia dostępu

Skip to main content
MOC Bibliote

MOC Bibliotek 2023

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

Osiem spotkań w różnych miejscowościach Powiat Radomski w trzy dni. To prawdziwy maraton czytelniczo – podróżniczy, który przygotowaliśmy z Przemysławem Jakóbczykiem. Istny surwiwal, inny autor chyba by nie dał rady 😀

Pierwszego dnia (3 kwietnia) gościliśmy w Wierzbicy, Kowali i Wolanowie. Dziś nasz czytelniczy tour zawitał do bibliotek w Skaryszewie (filia w Odechowie), Jedlni – Letnisku i Pionek. W kolejnym dniu (5 kwoetnia) będziemy w Zakrzewie i Jedlińsku.

Autor poczytnych książek, ale również i surwiwalowiec Przemysław Jakóbczyk podczas spotkań z uczniami opowiada o swojej pracy, o tym jak powstają jego książki, radzi też młodym Czytelnikom, jak sami – jeśli chcieliby – powinni się zabrać do tworzenia własnych dzieł.

– Przede wszystkim musi pojawić się pomysł. Od tego wszystko się zaczyna. Później przelewam na papier, a mówiąc bardziej dokładnie na dysk komputera to wszystko, co podpowiada mi moja wyobraźnia – podsłuchaliśmy. I ta moja wyobraźnia, to alternatywna rzeczywistość – twierdzi Przemysław Jakóbczyk. – Nie byłem przecież w malezyjskiej dżungli, czy w Australii jak bohaterka moich książek Zuzia, ale potrafiłem urzeczywistnić tam jej pobyt i w miarę realnie oddać klimat tamtych miejsc – uważa Autor.

Opisy podróżniczych perypeti kilkunastoletniej Zuzi znajdziemy w trzech książkach: „Księga samodzielności czyli przygody Zuzi na bezludnej wyspie – t. I”, „Księga samodzielności czyli Zuzia w tarapatach – t. II” i „Księga samodzielności czyli Zuzia w krainie kangurów – t. III”. W powieściach Zuzia przeżywa wprost niesamowite przygody, ale doskonale sobie radzi gdyż zna arkana surwiwalu, czyli przetrwania w trudnym terenie.

I o tym także opowiadał Przemysław Jakóbczyk – jak poradzić sobie w lesie, w górach, czy kiedy brakuje nam pożywienia. Od lat bowiem uczy tego w ramach Akademii Samodzielności, na tzw. Zielonych Szkołach. Także jak przetrwać w zimnie, bardzo dużym, takim wręcz jak na Alasce. Bo to tam trafi w kolejnej książce Zuza.

Powiatowy Instytut Kultury jako organizator spotkań dla bibliotek z terenu powiatu radomskiego zakupił i przygotował zestaw trzech książek Przemysława Jakóbczyka. Zachęcamy do lektury nie tylko najmłodszych gdyż opisane tam porady surwiwalowe mogą przydać się każdemu.

Za współpracę przy organizacji spotkań dziękujemy bibliotekom z: Wierzbicy, Kowali, Wolanowa, Skaryszewa, Jedlni – Letniska, Pionek oraz Zakrzewa i Jedlińska.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.20.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column _builder_version=”4.20.4″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_gallery _builder_version=”4.20.4″ _module_preset=”default” gallery_ids=”234119,234107,234117,234115,234113,234111,234109,234108″ posts_number=”12″ show_title_and_caption=”off” show_pagination=”off” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.