Osiem spotkań w różnych miejscowościach Powiat Radomski w trzy dni. To prawdziwy maraton czytelniczo – podróżniczy, który przygotowaliśmy z Przemysławem Jakóbczykiem. Istny surwiwal, inny autor chyba by nie dał rady 😀

Pierwszego dnia (3 kwietnia) gościliśmy w Wierzbicy, Kowali i Wolanowie. Dziś nasz czytelniczy tour zawitał do bibliotek w Skaryszewie (filia w Odechowie), Jedlni – Letnisku i Pionek. W kolejnym dniu (5 kwoetnia) będziemy w Zakrzewie i Jedlińsku.

Autor poczytnych książek, ale również i surwiwalowiec Przemysław Jakóbczyk podczas spotkań z uczniami opowiada o swojej pracy, o tym jak powstają jego książki, radzi też młodym Czytelnikom, jak sami – jeśli chcieliby – powinni się zabrać do tworzenia własnych dzieł.

– Przede wszystkim musi pojawić się pomysł. Od tego wszystko się zaczyna. Później przelewam na papier, a mówiąc bardziej dokładnie na dysk komputera to wszystko, co podpowiada mi moja wyobraźnia – podsłuchaliśmy. I ta moja wyobraźnia, to alternatywna rzeczywistość – twierdzi Przemysław Jakóbczyk. – Nie byłem przecież w malezyjskiej dżungli, czy w Australii jak bohaterka moich książek Zuzia, ale potrafiłem urzeczywistnić tam jej pobyt i w miarę realnie oddać klimat tamtych miejsc – uważa Autor.

Opisy podróżniczych perypeti kilkunastoletniej Zuzi znajdziemy w trzech książkach: „Księga samodzielności czyli przygody Zuzi na bezludnej wyspie – t. I”, „Księga samodzielności czyli Zuzia w tarapatach – t. II” i „Księga samodzielności czyli Zuzia w krainie kangurów – t. III”. W powieściach Zuzia przeżywa wprost niesamowite przygody, ale doskonale sobie radzi gdyż zna arkana surwiwalu, czyli przetrwania w trudnym terenie.

I o tym także opowiadał Przemysław Jakóbczyk – jak poradzić sobie w lesie, w górach, czy kiedy brakuje nam pożywienia. Od lat bowiem uczy tego w ramach Akademii Samodzielności, na tzw. Zielonych Szkołach. Także jak przetrwać w zimnie, bardzo dużym, takim wręcz jak na Alasce. Bo to tam trafi w kolejnej książce Zuza.

Powiatowy Instytut Kultury jako organizator spotkań dla bibliotek z terenu powiatu radomskiego zakupił i przygotował zestaw trzech książek Przemysława Jakóbczyka. Zachęcamy do lektury nie tylko najmłodszych gdyż opisane tam porady surwiwalowe mogą przydać się każdemu.

Za współpracę przy organizacji spotkań dziękujemy bibliotekom z: Wierzbicy, Kowali, Wolanowa, Skaryszewa, Jedlni – Letniska, Pionek oraz Zakrzewa i Jedlińska.

W Malinowym deszcz...
Skip to content