Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Moc bibliotek

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}” column_structure=”3_5,2_5″][et_pb_column type=”3_5″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

8 maja to Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Zapraszamy z tej okazji do siedziby PIK na powiatowe obchody tego święta; będą z nami wszystkie biblioteki regionu oraz goście z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Wspólnie zainaugurujemy projekt Etażerka. W maju plenerowe biblioteczki staną zaś po całym Powiat Radomski.

Początek powiatowych obchodów Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy o godz. 11 w Iłży, przy ul. Jakubowskiego 5, w siedzibie Powiatowego Instytutu Kultury (przypominamy, że częścią PIK jest Powiatowa Biblioteka Publiczna sprawująca ustawowy nadzór nad bibliotekami gminnymi na terenie Powiatu Radomskiego). Podsumujemy miniony rok, zastanowimy się nad tym, jak jeszcze lepiej służyć Czytelnikom i promować kulturę. Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

8 maja zainaugurujemy też powiatowy projekt „Etażerka”. Jego ideą jest promowanie czytelnictwa poprzez zwiększenie dostępności do książek. Etażerki to plenerowe biblioteczki z których każdy, o dowolnej porze może pobrać książkę. Po przeczytaniu książki powinny być odniesione z powrotem do biblioteczek. W etażerce przeczytane już książki może umieszczać każdy. Etażerki działają bezpłatnie. Do projektu plenerowych biblioteczek zaprosiliśmy na jesieni ubiegłego roku wszystkie gminne biblioteki.

Pierwsza etażerka zostanie odsłonięta 8 maja przed PIK, w kolejnych dniach miesiąca – inne biblioteczki. Tak maj stanie się na terenie Powiatu Radomskiego prawdziwym miesiącem bibliotek!

Harmonogram instalowania etażerek: 15 maja, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie, Skaryszew, ul. Słowackiego 6 i Odechów 77 (na terenie gminy znajdą się dwie etażerki ); 18 maja, Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie, Zakrzew 43 (przed siedzibą biblioteki) i Wacyn, ul. Szafirowa (filia biblioteki, na terenie gminy znajdą się dwie etażerki ); * 19 maja, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie,

Sławno k. szkoły; * 24 maja, Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlińsku, Jedlińsk, ul. Warecka 4; * 26 maja, Gózd, ul. Radomska 3; * 29 maja, Wierzbica, ul. Jana Pawła II; * 31 maja, godz. 11, na terenie starostwa, ul. Graniczna (po remoncie elewacji głównego budynku przy ul. Mazowieckiego, która ruszy lada moment, etażerka zostanie przeniesiona przed główne wejście do starostwa).

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_5″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_image src=”https://www.pik.radom.pl/wp-content/uploads/2023/05/345156456_696171452175637_456974307470229693_n.jpg” _builder_version=”4.21.0″ _module_preset=”default” alt=”Moc bibliotek” title_text=”Moc bibliotek” show_in_lightbox=”on” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″ box_shadow_style=”preset2″][/et_pb_image][dsm_masonry_gallery _builder_version=”4.21.0″ _module_preset=”default” gallery_ids=”234286,234285″ use_lightbox=”on” dsm_sort_images_order=”rand” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/dsm_masonry_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.