Ułatwienia dostępu

Skip to main content

MOC Bibliotek

25 września 2023

Ruszamy z cyklem jesiennych spotkań autorskich. Pierwsze już 27 września (środa). Z najmłodszymi Czytelnikami w Goździe i Przytyku spotka się Zosia, a może Basia 😊

Za oknami jeszcze słonecznie, ale to już jesień. A nie ma nic lepszego na rozjaśnienie jesieni, jak dobra lektura. Dlatego też ruszamy z cyklem spotkań autorskich. W bibliotekach na terenie Powiatu Radomskiego zagoszczą autorzy książek dla dużych i mniejszych Czytelników; opowiedzą o swoich bohaterach, lekturach, pracy.

Na początek spotkanie z autorką książek dla młodszych Czytelników – Zofią Stanecką. Bohaterka Jej książek to Basia, która miewa rozmaite przygody, także odwiedzając bibliotekę. Czy autorka czerpie, pisząc o Basi, z własnego doświadczenia? Jak sama przyznaje bowiem, czyta, odkąd pamięta, a jako córka bibliotekarki wychowała się wśród książek. Wszystkiego dowiemy się już niebawem.

27 września (środa) zapraszamy na spotkania z Zofią Stanecką o godz. 9.00 w Gminna Biblioteka Publiczna w Goździe i o godz. 11.30 w Centrum Kultury i Biblioteka w Przytyku Wstęp wolny. Dziękujemy bibliotece i centrum kultury za współpracę.

W październiku spotkamy się zaś z: Izabelą Krasińską i Justyną Bednarek, w listopadzie z Krystyną Mirek.

A już 7 października razem z Gminną Biblioteką Publiczną im. Ks. Gackiego w Jedlni zapraszamy na N(M)oc Bibliotek – poczytamy, porozmawiamy o książce i pomuzykujemy. Wkrótce szczegóły.