Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Moc Bibliotek

14 maja 2024

PIK to także Powiatowa Biblioteka Publiczna sprawująca nadzór merytoryczny nad gminnymi bibliotekami publicznymi. Na terenie powiatu działają gminne, publiczne biblioteki: jedna miejska, trzy miejsko – gminne i 9 gminnych oraz 25 filii bibliotecznych. W stosunku do roku ubiegłego sieć bibliotek nie uległa zmianie. PIK służył tym placówkom różnorakim wsparciem merytorycznym, finansowym, pomagał w organizowaniu wydarzeń kulturalnych. Tradycyjnie, na wiosnę ruszamy ze spotkaniami z Autorami książek.

Zaczynamy już 20 maja (poniedziałek) od spotkań z Katarzyną Drogą – pisarką, dziennikarką, redaktorką. Od lat tworzy literackie portrety nietuzinkowych kobiet, jest autorką powieści biograficznych o Hance Ordonównie, Aleksandrze Piłsudskiej oraz o Hance Bielickiej. Zajmują ją dzieje rodzin i dziedzictwa pokoleń, napisała podlaską sagę „Pokolenia”.

O godz. 12, 20 maja, Katarzyna Droga spotka się z czytelnikami w MOW Wierzbica; o godz. 18 w Iłży, w PIK, ul. Jakubowskiego 5.

Potem, biblioteki na terenie Powiatu Radomskiego odwiedzą jeszcze: Ewa Stadtmuller, Renata Piątkowska, Agnieszka Frączek i bajkopisarz Pan Poeta. Dokładny harmonogram – na załączonej grafice. Wstęp na spotkania – wolny. Dziękujemy wszystkim placówkom za współpracę przy organizacji wydarzeń.

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie, Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlińsku, Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni-Letnisku, Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębi, Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni, Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży, Biblioteka Biblioteka (Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy), Gminna Biblioteka Publiczna w Kowali, Gminna Biblioteka Publiczna w Goździe.

Pięknie Tydzień Bibliotek świętują też same placówki, za nami już kilka ze zorganizowanych spotkań przez biblioteki spotkań, inne jeszcze czekają. Zapraszamy do odwiedzania fb poszczególnych instytucji i zapoznania się z ich ofertą.

Powiat Radomski to naprawdę zaczytany powiat! W 2023 r. we wszystkich bibliotekach na naszym terenie wypożyczono o ponad 10 tys. książek więcej niż w poprzednim roku!!!

Honorowy patronat nad naszą akcją „Moc Bibliotek” sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.