Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Moc Bibliotek w Skaryszewie i Iłży

19 listopada 2023

Ze swoimi Czytelnikami spotkała się tam znana pisarka Krystyna Mirek.

Z naszą akcją „Moc Bibliotek” byliśmy już w m.in. Goździe, Przytyku, Jedlni, Zakrzewie i Jasieńcu Iłżeckim. Teraz gościliśmy w Skaryszewie oraz Iłży.

Sobotnie popołudnie Czytelnicy Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie oraz Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży spędzili z Krystyną Mirek, autorką powieści obyczajowych dla kobiet.

Pisarstwo to moje największe a przede wszystkim spełnione marzenie. To także wspaniała przygoda i często podróż w nieznane zakamarki literatury – mówiła Krystyna Mirek.

Pani Krystyna Mirek z zawodu jest nauczycielem. Przez wiele lat uczyła w szkole języka polskiego i niemieckiego. Zawsze jednak uważała, że oprócz przekazywania wiedzy powinna i potrafi dać z siebie znacznie więcej. Czuła, że drzemie w niej twórczy potencjał. W 2011 roku na rynku wydawniczym ukazała się jej debiutancka powieść „Prom do Kopenhagi”. Bohaterkami jej książek są głównie kobiety, które mimo różnych przeciwności losu potrafią sobie radzić w życiu. Ponadto w twórczym dorobku autorski znajdziemy między innymi cykl „Jabłoniowy sad”, czy „Willa pod Kasztanem”. Mimo, że Jej książki często opisują najważniejsze i przy tym niełatwe aspekty życia to czyta się jednym tchem.

Sama autorka podkreśla, że zarówno poprzednia praca nauczycielki jak i obecna twórczość literacka wyzwoliła w niej umiejętność wsłuchania się głos drugiej osoby.

Głównie pisarstwu ale i wieloletniej pracy pedagogicznej zawdzięczam, że potrafię wsłuchać się w głos drugiego człowieka – mówił dalej Krystyna Mirek.

Na zakończenie każdego spotkania do Pani Krystyny ustawiały się długie kolejki wiernych Czytelniczek, które chciały zdobyć autograf swojej ulubionej autorki.

Pracowała jako polonistka, pisarstwo to jej wielkie spełnione marzenie i jest to jej największa życiowa przygoda, o umiejętności słuchania drugiej osoby. Mówiła o tym by zawsze słuchać siebie i dążyć do realizacji marzeń.