Ułatwienia dostępu

Skip to main content

MOC skarpetek?

17 października 2023

Już 19 października (czwartek) najmłodsi Czytelnicy z Powiat Radomski będą się mogli spotkać z pisarką Justyną Bednarek. Zapraszamy do bibliotek w Jedlni i Jasieńcu Iłżeckim. To kolejna odsłona jesiennej edycji naszego cyklu „Moc Bibliotek”.

„Moja kochana – powiedział pewnego dnia Tata małej Be do Mamy małej Be. – Najwyższy czas, abyśmy razem gdzieś wyszli. Może do opery? -Tak, tak, tak!- zawołała radośnie Mama. Nie, żeby aż tak lubiła operę. Lubiła natomiast Tatę i miała wielką ochotę z nim wyjść. – Założę mój śliczny biały żakiecik ze złotymi guzikami! Nie miałam go na sobie od stu lat! To powiedziawszy wyciągnęła wspomnianą garderobę w celu zrobienia próby generalnej. Udało jej się zapiać dwa złote guziki. Trzeciego się nie udało bo go nie było. -Gdzie on się podział… – zmartwiła się. Ani Mama, ani Tata nie mieli pojęcia, że ktoś im się przysłuchuje. Tym kimś była skarpetka, która zaciekawiona wysunęła się z kosza z brudną bielizną” – czytamy w książce „Skarpetka na tropie czyli kto ukradł złoty guzik” Justyny Bednarek.

Skarpetki jako bohaterki na tyle urzekły młodych Czytelników, że powstało kilka tomów poświęconych ich niesamowitym przygodom. Pierwsza zaś z serii tych książek znalazła się na liście lektur szkolnych. Oczywiście, w dorobku Bednarek, jest i wiele innych książek z nie miej interesującymi bohaterami.

19 października o godz. 9 pisarka spotka się z dzieciakami w Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni, a o godz. 11.30 w Biblioteka Filialna w Jasieńcu Iłżeckim (filia biblioteki w Iłży). Zapraszamy na te spotkania, kolejne już w w jesiennej odsłonie naszego cyklu „Moc Bibliotek”. Chyba na te dzień powinniśmy wydarzenie przemianować na „Moc Skarpetek” 😀😉

Dziękujemy bibliotece w Jedlni i filii w Jasieńcu za pomoc w organizacji spotkań.