Za nami kolejna odsłona „Retrospekcji. Powiat Radomski.” Gościliśmy w najmłodszym mieście naszego regionu.

Przybyłych do Gminnego Ośrodka Kultury w Jedlni – Letnisku i widzów internetowej transmisji powitali: Ewa Tkaczyk, członek Zarządu Powiatu Radomskiego oraz burmistrz Jedlni Piotr Leśnowolski.

O historii okolicy i miejscowości, jej walorach przyrodniczych, faktach z historii opowiadali niezwykle interesująco goście spotkania: Piotr Kacprzak zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, Jerzy Chrzanowski, mieszkaniec Jedlni-Letniska i regionalista, kultywujący lokalną historię oraz ks. kan. Andrzej Margas, proboszcz parafii pw. Opieki św. Józefa w Jedlni -Letnisku.

Okazało się, że fascynujących tematów związanych z Jedlnią- Letnisko jest tak wiele, że nie sposób poruszyć wszystkich podczas 90 -minutowego „Retropopołudnia”. Dlatego, zanim jeszcze skończyliśmy naszą wycieczkę w głąb historii miejscowości, już otrzymaliśmy zaproszenie do powtórnych odwiedzin miasta i przygotowania tam kolejnego wydarzenia. Na pewno skorzystamy.

Dziękujemy współorganizatorom środowego spotkania: GOK i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlni- Letnisku. Zakończył je recital wokalisty i kompozytora – Maćka Starnawskiego, który od dziecka jest związany z Jedlnią i nieodległym Wrzosowem.

Honorowy patronat nad cyklem „Retrospekcje. Powiat radomski” sprawuje Waldemar Trelka, starosta radomski.

Za fotografie wykonane podczas spotkania dziękujemy panu Zbigniewowi Szmidtowi.

 

W Malinowym deszcz...
Skip to content