Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Nie święci garnki lepią

12 lipca 2022

O prawdziwości tego porzekadła każdy może przekonać sie sam, biorąc udział w warsztatach ceramicznych. Zajęcia odbędą się 14 lipca (czwartek) o godz. 16 „W Malinowym…”. Zostały ostatnie wolne miejsca.

Warsztaty poprowadzi Artur Wąsowicz, asystent na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, gdzie prowadzi zajęcia z rzeźby i ceramiki.

Wstęp na zajęcia jest darmowy, ale obowiązują zapisy pod adresem: dyrektor@pik.radom.pl. Zostały jeszcze ostatnie miejsca wolne. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Po warsztatach, przejście do „Galerii na Piętrze” PIK, ul. Jakubowskiego 5, gdzie odbędzie się finisaż wystawy „Forma, struktura, kolor” Artura Wąsowicza. Obiekty rzeźbiarskie oraz ceramiczne Artysty mają charakter abstrakcyjny. Stara się eksperymentować z materiałem ceramicznym, łączyć go z innymi materiałami i tworzywami (np. drewno, metal, gips, papier, szkło) oraz poszukiwać oryginalnych, niepowtarzalnych sposobów eksponowania tych prac.

Powstałe w ramach naszych warsztatów prace Artur Wąsowicz zabierze, do wypalenia. Odbiór przez autorów możliwy za tydzień – 21 lipca, na kolejnych warsztatach, tym razem florystycznych, oczywiście w ramach wydarzeń „W Malinowym…”.