W Wierzbicy wystartował nowy projekt Powiatowego Instytutu Kultury „Moc Bibliotek”. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

9 października, od lat, organizowana jest w Polsce akcja promująca czytelnictwo – „Noc Bibliotek”. W tym roku, z inicjatyw PIK, wydarzenie odbyło się w Wierzbicy a jego współorganizatorami były wierzbickie: biblioteka i ośrodek kultury.

Patronat nad imprezą sprawował starosta radomski Waldemar Trelka. Z jego inicjatywy zbierane były książki dla dzieci i młodzieży, które trafiły następnie do biblioteki w Wierzbicy. – Biblioteki to prawdziwa moc, moc kultury, stąd tytuł nowego cyklu PIK – mówi starosta radomski Waldemar Trelka. – Dlatego oczywistym jest, że wspieramy je – dodaje starosta.

W imieniu starosty Waldemara Trelki kilka ciiiiiiiiiiii….iężkich toreb z wydawnictwami wręczył w sobotę dyrektorce biblioteki w Wierzbicy Anecie Podkowie Krzysztof Kozera, wicestarosta radomski i radna powiatu Małgorzata Klocek.

Podczas „M(N)ocy Bibliotek” goście, i ci najmłodsi i ci starsi, oklaskiwali spektakl „Wieloryb” teatru „Uśmiech” z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu, w reżyserii Małgorzaty Zarychty-Młynarczyk. Przedstawienie powstało w oparciu o tekst Jana Brzechwy. Potem były konkursy dla najmłodszych Czytelników, którzy otrzymali m.in. albumy o przyrodzie powiatu radomskiego. Noc zakończył klimatyczny koncert duetu CichoSza czyli Agnieszki Goli i Szymona Winiarskiego.

– Dziękuję artystom za przyjęcie naszego zaproszenia, publiczności za przybycie i wszystkim organizatorom. Już wkrótce zaprosimy, w innych lokalizacjach powiatu, na kolejne wydarzenia kulturalne inicjowane przez PIK – mówi starosta radomski Waldemar Trelka.

W Malinowym deszcz...
Skip to content