Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Noc bibliotek Wierzbica

NOC MIAŁA MOC!!!

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

W Wierzbicy wystartował nowy projekt Powiatowego Instytutu Kultury „Moc Bibliotek”. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

9 października, od lat, organizowana jest w Polsce akcja promująca czytelnictwo – „Noc Bibliotek”. W tym roku, z inicjatyw PIK, wydarzenie odbyło się w Wierzbicy a jego współorganizatorami były wierzbickie: biblioteka i ośrodek kultury.

Patronat nad imprezą sprawował starosta radomski Waldemar Trelka. Z jego inicjatywy zbierane były książki dla dzieci i młodzieży, które trafiły następnie do biblioteki w Wierzbicy. – Biblioteki to prawdziwa moc, moc kultury, stąd tytuł nowego cyklu PIK – mówi starosta radomski Waldemar Trelka. – Dlatego oczywistym jest, że wspieramy je – dodaje starosta.

W imieniu starosty Waldemara Trelki kilka ciiiiiiiiiiii….iężkich toreb z wydawnictwami wręczył w sobotę dyrektorce biblioteki w Wierzbicy Anecie Podkowie Krzysztof Kozera, wicestarosta radomski i radna powiatu Małgorzata Klocek.

Podczas „M(N)ocy Bibliotek” goście, i ci najmłodsi i ci starsi, oklaskiwali spektakl „Wieloryb” teatru „Uśmiech” z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu, w reżyserii Małgorzaty Zarychty-Młynarczyk. Przedstawienie powstało w oparciu o tekst Jana Brzechwy. Potem były konkursy dla najmłodszych Czytelników, którzy otrzymali m.in. albumy o przyrodzie powiatu radomskiego. Noc zakończył klimatyczny koncert duetu CichoSza czyli Agnieszki Goli i Szymona Winiarskiego.

– Dziękuję artystom za przyjęcie naszego zaproszenia, publiczności za przybycie i wszystkim organizatorom. Już wkrótce zaprosimy, w innych lokalizacjach powiatu, na kolejne wydarzenia kulturalne inicjowane przez PIK – mówi starosta radomski Waldemar Trelka.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.11.2″ _module_preset=”default”][et_pb_column _builder_version=”4.11.2″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_gallery _builder_version=”4.11.2″ _module_preset=”default” gallery_ids=”1276,1277,1278,1279,1280,1281,1282,1283″ posts_number=”12″ show_title_and_caption=”off” box_shadow_style_image=”preset2″ hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.