Ułatwienia dostępu

Skip to main content

PIK Hostel

Hostel przy Powiatowym Instytucie Kultury (PIK) mieści się w nowej części Iłży, klimatycznego miasteczka z wielowiekową fascynującą historią. Z okien PIK Hostel widać malownicze ruiny zamku biskupów krakowskich, a zaledwie kilka minut spacerkiem znajduje się zalew z plażą i deptakiem idealnym do joggingu, miejscami na grilla, wypożyczalnią kajaków. Przed samym PIK znajduje się przystanek autobusów z Radomia (30 km) i Starachowic (20 km), goście zmotoryzowani mogą korzystać z bezpłatnych miejsc postojowych na naszym terenie (liczba miejsc ograniczona), nie ma też problemów z zaparkowaniem w bliskim sąsiedztwie hostelu (publiczne, bezpłatne parkingi). Wolnym spacerem, w ciągu 10 minut dotrzecie Państwo do stóp góry zamkowej, rynku, zabytkowych kościółków czy muzeum. Po wcześniejszym uzgodnieniu, możemy Państwu zaproponować także wielce poetycką wizytę w ogrodzie, gdzie Bolesław Leśmian stworzył słynny erotyk „Malinowy Chruśniak” i gdzie poznał swoją wielką miłość Dorę Lebenthal.         

Budynek hostelu powstał na początku lat 70. XX w, ale jest po gruntownej modernizacji i cały czas zmieniamy się dla naszych gości. Dysponujemy 47 miejscami noclegowymi w pokojach dwu (łóżka pojedyncze i podwójne) i jednoosobowych na dwu kondygnacjach, wszystkie z prywatnymi łazienkami. Do dyspozycji gości są pomieszczenia kuchenne wyposażone w czajnik, mikrofalówkę, lodówkę, naczynia, talerze, sztućce oraz kąciki wypoczynkowe z fotelami i stoliczkami. Można tam, jak i w pokojach, korzystać z bezpłatnego wi – fi. W całym budynku obowiązuje zakaz palenia. Pomieszczenia wyposażone są w czujniki dymu.

Dla firm, grup zorganizowanych zatrzymujących się w PIK Hostelu, po wcześniejszym uzgodnieniu, możemy udostępnić salę konferencyjną (z rzutnikiem, klimatyzacją), która pomieści do 50 osób. 

Po wcześniejszym zgłoszeniu, pracownicy PIK mogą oprowadzić po Iłży i opowiedzieć o historii i atrakcjach miasteczka, pomogą w zaplanowaniu zwiedzania okolicy tej bliższej i tej ciut dalszej. Goście PIK Hostelu mogą także brać bezpłatnie udział w odbywających się podczas ich wizyty wydarzeniach kulturalnych Powiatowego Instytutu Kultury – koncertach, spektaklach, spotkaniach; możliwe jest także zwiedzanie prezentującej wystawy czasowe galerii.  

Hostel PIK nie posiada całodobowej recepcji, konieczny jest wcześniejszy kontakt w celu zameldowania i przekazania kluczy oraz kart dostępu: w godz. 8 – 16 od poniedziałku do piątku, tel. 04836548 38; w pozostałym czasie tel.: 799 060 344, jesteśmy dostępni także pod adresem: nocleg@pik.radom.pl

Goście przybywający po godz. 16 albo w weekendy, dni wole od pracy, zobowiązani są do podania dokładnej godziny pojawienia się hostelu podczas rezerwacji miejsca!     

Budynek jest pod ochroną, wyposażony jest też w system monitoringu. Szczegółowe informacje o warunkach pobytu zawiera Regulamin wynajmowania pomieszczeń noclegowych w Powiatowym Instytucie Kultury. Przed skorzystaniem z naszych usług, prosimy o zapoznanie się z jego treścią. Goście mają obowiązek przestrzegania Regulaminu. Doba hotelowa trwa od godz. 14 do godz. 10. Nie pobierany jest zadatek, płatność możliwa gotówką i kartą. Obecnie, cena za dobę dla jednej osoby to 70 zł. 

Zapraszamy i życzymy miłego pobytu.

Zapraszamy i życzymy miłego pobytu.